Pamiętacie Portal?

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 17 Styczeń 2018
  • Komentuj 3

Studio Toxic Games opublikowało na dniach trailer gry logicznej Q.U.B.E. 2. Wcielimy się w kobietę o imieniu Amelia Cross, która budzi się na planecie obcych. Jej celem jest powrót do domu.

Po obejrzeniu trailera trudno uniknąć skojarzeń z kultową grą Valve Software. Czy bieganie po ruinach obcej cywliilzacji będzie podobne do chodzenia po labiryncie Aperture Science? Spotkamy pomocnika przypominającego Wheatleya albo przeciwnika tak wspaniałego jak GLaDOS?

Wychodzi na to, że C.U.B.E. 2 tylko w paru miejsach będzie przypominało kultową grę Valve. Amelia Cross jest archeologiem, który w tajemniczy sposób pojawia się w ruinach obcej cywilizacji. Na dłoniach ma dziwne rękawice, które umożliwiają jej manipulacje otoczeniem. Jedyną bratnią duszą jest Emmą Sutcliffe.

Fabuła ma składać się z 11 rozdziałów, a lokacje wypełnione będą fizycznymi zagadkami logicznymi. Twórcy obiecują też, że ich gra będzie posiadać wciągającą historię o zaufaniu i poszukiwaniu przeznaczenia.

O tym wszystkim przekonamy się już niedługo, bo gra ma się pojawić w pierwszym kwartale 2018 roku, na PS4, Xbox One oraz PC.

Poniżej możecie obejrzeć trailer:

[Źródło: gameguru.ru, rockpapershotgun.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze