Overwatchowi pękło 25 mln

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 27 Styczeń 2017
  • Komentuj 1

Ktoś tu mocno zasika pasa ; )

Ktoś tu mocno zasika pasa ; )

25 milionów graczy w nieco ponad pół roku - Blizzard na zainteresowanie graczy swoim FPSem nie narzeka. Ale przy okazji Roku Koguta pojawiły się pewne kontrowersje związane z... wagą Mei. Blizzard znowu zapomina o swoim postanowieniu nieujawniania liczby graczy grających w konkretny tytuł. Taka zapowiedź padła kiedy WoW zaczął tracić graczy, ale widać, że już ujawnianie korzystnych dla siebie liczb wcale Blizzardowi nie przeszkadza. Kiedy Overwatchowi stuknęło 20 milionów graczy Blizzard nie omieszkał nam o tym powiedzieć. Overwatch przekroczył barierę 25 milionów graczy, a udało mu się to zrobić zaledwie w siedem miesięcy od premiery. Oznacza to, że statystycznie co miesiąc przybywało grze ponad 3 miliony nowych użytkowników, prawie 120 tysięcy dziennie, co daje około pięciu tysięcy nowych graczy na każdą godzinę. Taka liczba musi robić wrażenie!
Żeby jednak nie było tak różowo, przy okazji najnowszego wydarzenia, związanego z chińskim Rokiem Koguta, pojawiło się trochę kontrowersji. Dotyczą one nowych skinów postaci, a zamieszanie wywołała skórka Mei, w której bohaterka wyraźnie zrzuciła ładnych kilka kilo.Niespecjalnie spodobało się to społeczności, która lubiła Mei taką, jaką była i basta.
Sprawa okazała się na tyle głośna, że zajął się nią community manager Blizzarda Stephanie Johnson, która napisała ''u Mei w skórce Luna and Chang'e pojawił się bug, który sprawił, że jej talia wydaje się znacznie mniejsza niż normalnie. Już zajęliśmy się tym wewnątrz firmy, ale naprawa będzie wymagała zaimplementowania patcha''. Niestety, Stephanie nie ujawniła, kiedy patch ewentualnie trafi na Wasze platformy. [źródło: us.battle.net, craveonline.com, twitter.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze