Overwatach na start

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 29 Czerwiec 2016
  • Komentuj 0

Nadszedł czas na prawdziwą rywalizację

Nadszedł czas na prawdziwą rywalizację

Czekaliście na overwatchowski ''tryb rywalizacji''? Jeśli gracie na PCtach, to się doczekaliście. Konsolowcy muszą jeszcze niestety trochę poczekać, ale oni w rankingach też się zmierzą. Overwatch pobił całkiem sporo rekordów, udało mu się także, co prawda minimalnie, zdetronizować LoLa w koreańskich Bangach jako najpopularniejszą grę. Do pełni szczęścia graczom brakowało tej e-sportowej nutki jaką dają gry rankingowe. ''Na początku chcemy dać graczom znać, że nie będziemy w stanie wypuścić naszego patcha z Competitive Play na wszystkich platformach w tym samym czasie'' możecie przeczytać na blogu Blizzarda. ''Dziś patch wchodzi na PC, a gracze PlayStation 4 oraz Xbox One aktualizacji mogą się spodziewać gdzieś w przyszłym tygodniu. Nie mamy dla Was konkretnej daty, ale możemy potwierdzić, ze patch przechodzi właśnie przez weryfikację na obu tych platformach''.

Konsolowcy muszą poczekać około tygodnia

Konsolowcy muszą poczekać około tygodnia

Deweloper zdaje sobie sprawę, że takie rozwiązanie - opóźnienie patach na konsolach - nie jest idealne, ale w przyszłości dołoży wszelkich starań, żeby kolejne aktualizacje wychodziły w tym samym czasie dla wszystkich graczy Overwatch. Początkowe założenie Blizzarda było takie, że tryb rankingowy pojawi się w dniu premiery. Jednak firma opóźniła jego wprowadzenie, bo nie była jeszcze na to gotowa. Dlatego pierwszy rankingowy sezon potrwa nieco krócej, niż standardowe trzy miesiące. Technicznie letnia rywalizacja zaczęła się 1-ego czerwca i potrwa do 18-ego sierpnia, a więc czasu na wbicie rangi będzie nieco mniej. Następny - już pełny - trzymiesięczny sezon jesienny, ma ruszyć na początku września. Dlaczego Blizzard zdecydował się na krótszy sezon letni? W poście tłumaczą, że chcą żeby gracze jak najszybciej mogli zacząć grać o najwyższe nagrody oferowane przez Competitive Play. Po drugie ten eksperyment ma pozwolić deweloperowi zebrać Wasze opinie na temat tego co działa dobrze a co źle, i móc w przyszłości poprawić to, na co najbardziej narzekali gracze.

Marzenie każdego Overwatchowca - złota broń

Marzenie każdego Overwatchowca - złota broń

[źródło: battle.net]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze