O jeden żart za daleko

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 16 Marzec 2018
  • Komentuj 15

Czterech członków brytyjskiej grupy pranksterów z YouTube'owego kanału Trollstation usłyszało wyroki więzienia za żart, w którym udają napad na jedną z londyńskich galerii sztuki. 

Trollstation to jeden z bardziej popularnych kanałów na brytyjskiej scenie YT. Panowie uzbierali ponad 700 tysięcy subskrypcji organizując i nagrywając różnego rodzaju żarty. W pewnym momencie jednak przesadzili i coś co miało być rozrywką dla ich widzów skończy się więzieniem dla twórców. Fałszywy napad na National Portrait Gallery w 2015 roku nie do końca wyszedł tak jak planowali to Trollstation.

YouTuberzy weszli do budynku z pończochami na głowach i udawali rabusiów kradnących obrazy. ''Skok'' miał miejsce na kilka dni po atakach terrorystycznych w Tunezji i wywołał prawdziwą panikę wśród zwiedzających. Trollstation w składzie Daniel Jarvis, Endrit Ferizolli, Ebenezer Menzah oraz Helder Gomes nie będą się jednak śmiać. Wczoraj londyński sąd skazał ich na kary więzienia, w którym zależności od usłyszanego wyroku spędzą od 16 do 20 tygodni.

Miało wyjść śmiesznie, skończyło się więzieniemMiało wyjść śmiesznie, skończyło się więzieniem

''Te dowcipy mogły im się wydawać niegroźne, ale spowodowali prawdziwą rozpacz u wielu ludzi, którzy powinni móc zajmować się swoimi sprawami bez bycia narażonym na taki strach'' mówi prokurator Robert Short. ''Mamy nadzieję, że te wyroki wyślą silną wiadomość, że żadne bezprawne aktywności nie będą tolerowane w Londynie'' dodał.

Rozpatrujący sprawę sędzia również nie wydawał się rozbawiony. Stwierdził, że tego typu żarty zaliczają się do jednej z najcięższych kategorii bo były dobrze zaplanowane, a w galeriach sztuki zawsze znajdą się wrażliwi ludzie. Kolejnym zarzutem było to, że planem grupy było ''upokorzenie'' znajdujących się w galerii ludzi poprzez pokazanie ich reakcji w internecie.

Dla sędziego nie miało znaczenia, że członkowie grupy upierali się, że to miał być tylko żart służący rozrywce. Trolle opublikowały na swoim kanale film wyjaśniający całe zdarzenie z ich perspektywy, ostrzegam jednak, że o polskich napisach możecie zapomnieć:

To jak? Przegięli pałę czy nie? [źródło: bbc.combuzzfeed.comengadget.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze