O CDP Red Dokumentalnie

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 03 Październik 2017
  • Komentuj 1

Kolejny dzień, kolejny dokument związany z CD Projekt Red. Tym razem polskie studio jest bohaterem anglojęzycznego fimu na kanale Noclip.

CDP Red i Wiedźmin ostatnio stali się bohaterami kilku filmów dokumentalnych. Najważniejszym z nich wydaje się projekt Biały Wilk: Historia komputerowego Wiedźmina stworzony przez grupę Arhn.eu. Niedługo później do sieci trafił nieco krótszy film z rozmowy z deweloperami pierwszej próby adaptacji przygód Geralta z 1997 roku, która jednak nigdy nie ujrzała światła dziennego.

Teraz za histrorię Redów wzięli się twórcy kanału Noclip, którzy rozmawiają z współzałożycielem najlepiej znanego polskiego studia Marcinem Iwińskim. Iwiński opowiada o początkach CDP Red, o lokalizacji Ace'a Ventury z 1996 roku, dzięki której firma zaistniała w świadomości polskich graczy czy o pracach nad spolszczeniem dwóch pierwszych części Baldur's Gate.

FIlm Noclip jest pierwszym z sześciu planowanych odcinków serii, ale niestety nic nie wiadomo o dodaniu polskiej wersji językowej, jeśli więc nie mówicie po angielsku to trochę kicha:

[źródło: Noclip

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze