Nowy film w uniwersum S.T.A.L.K.E.R

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 04 Październik 2017
  • Komentuj 4

Uniwersum tego nikomu przedstawiać nie trzeba, ale dla jasności napiszę tylko, że wszystko zaczęło się z 1972 roku, kiedy to dwójka rosyjskich pisarzy, Arkadij i Borys Strugaccy, wydali książkę "Piknik na skraju drogi". Powieść została zekranizowana przez Andrieja Tarkowskiego w 1979 roku - i ów obraz nosi znamienny tytuł "Stalker".  A wszystko to na kilka lat przed wybuchem w Czarnobylu...

Jednak myślę, że większość z Was kojarzy termin stalker z grą ukraińskiego studia GSC Game World, które w 2007 roku wydało tytuł: S.T.A.L.K.E.R.: Cień Czarnobyla. I to jej będzie dotyczyć będzie fanowski film, który powstaje w Rosji.

Film nosi tytuł "Fotograf" (ros. «Ф.О.Т.О.Г.Р.А.Ф.»). Reżyser Maksym Faszczenko ( Максим Фащенко) zarzeka się, że film ma być dopełnieniem gry, ale jednocześnie - żaden jego element nie będzie przeczył jej założeniom. Produkcja nie będzie zatem po prostu oparta na motywach Stalkera, a ma wiernie odtwarzać realia, istoty, nazewnictwo oraz klimat. 

Premiera zostanie ujawniona pod koniec października. Poniżej możecie obejrzeć teaser:

[Źródło: gameguru.ru, pikabu.ru]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze