Nowy cinematic od Riot prawie jak Blizzarda!

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 22 Styczeń 2019
  • Komentuj 5

O League of Legends można pisać długo i soczyście – chociaż chyba ”solnie” pasowałoby lepiej. Możecie mieć różne opinie na temat tej gry MOBA, ale nikt nie zaprzeczy, że króluje w swoim gatunku id od 2009 roku dzielnie się utrzymuje. Przez te ponad 9 lat i Riot Games mocno się rozwinęło, co zresztą widać już na pierwszy rzut oka. Od kilu lat ten deweloper dostarcza nam coraz lepsze animacje, muzyczne wideo, a od niedawna (we współpracy z Marvelem) i komiksy.

Dzisiaj prezentuję Wam najnowszy cinematic ze świata League of Legends. Nazywa się ”Awaken” i jest zapowiedzią-wprowadzeniem do kolejnego sezonu rozgrywek w tej grze MOBA. Cóż mogę rzec – Riot Games zdecydowanie dało radę. Poziom detali (popatrzcie na Riven i Dravena!) oraz efekty specjalne robią wrażenie. Ba, sporo scen z tego materiału nadaje się idealnie na tapetę. Przykładowo finał walki Camille z Jhinem!

Fajnym smaczkiem jest, że wydarzenia z wideo pasują idealnie do tego, co aktualnie dzieje się w lore Runeterry!

Jedyne, czego tak naprawdę można się czepiać to wybrany utwór muzyczny, który słyszymy przez cały czas trwania ”Awaken”. Jest to jednak tylko i wyłącznie moje zdanie. O ile sama piosenka jest naprawdę dobra, tak totalnie nie pasuje mi do tego, co dzieje się na ekranie. Nie ma tego pazura! Zbyt delikatnie! Niemniej sami oceńcie, jak wypada Waszym zdaniem. Może sprawdza się idealnie, jako tło do wydarzeń?

I w tym miejscu po raz pierwszy mogę powiedzieć, że Riot Games niebezpiecznie zbliża się do Blizzarda. Ten ostatni przyzwyczaił nas do fenomenalnych cinematiców, a tutaj twórcy League of Legends wyskakują z czymś takim. Dawno nie miałem ciarek, oglądając ”jakiś tam” cinematic. W tym przypadku, o ile sam z LoL-a zrezygnowałem lata temu, autentycznie byłem zachwycony tym, co widziałem.

GJ Riot Games!

[Źródło: YouTube]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze