Nowe Star Wars zrobią ludzie od Gry o Tron

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 07 Luty 2018
  • Komentuj 3

Piąta saga Gwiezdnych Wojen zapowiada się na wyjątkowo krwawą. Disney ogłosił właśnie, że za jej powstanie odpowiadać będzie David Benioff i D.B. Weiss czyli producenci bijącego rekordy popularności serialu Gra o Tron.

Odkąd Disney przejął władzę nad Lucasfilm i Gwiezdnymi Wojnami sporo się w tym temacie dzieje. Nie dalej jak dwa dni temu do sieci trafił trailer filmu koncentrującego się wokół życia Hana Solo, a gigant już gotowy jest z kolejnymi zapowiedziami. Tym razem chodzi o nową, totalnie niezwiązaną ze znaną nam historią Star Wars, trylogię. 

Benioff i Weiss przeniosą się z Gry o Tron do Gwiezdnych Wojen

Co stanie się, kiedy połączymy twórców najpopularniejszego serialu jakim jest Gra o Tron z największą chyba dziś marką filmową świata? Stawiam, że coś naprawdę niesamowitego, ale na efekty pracy panów Benioffa i Weissa pewnie jeszcze długo poczekamy. Po drodze jest jeszcze przecież kolejny, dziewiąty już, epizod Gwiezdnych Wojen oraz trzy filmy wyreżyserowane przez Riana Johnsona. Co ciekawe - dzieła Johnsona, podobnie jak filmy twórców GoT, też nie będą miały z główną sagą nic wspólnego (poza dzielonym światem oczywiście).

Kilka słów o projekcie obu panów powiedziała szefowa Lucasfilm, Kathleen Kennedy:

David i Dan opowiadają dzisiaj jedne z najlepszych historii. Ich zarządzanie skomplikowanymi bohaterami, głębokość historii oraz bogactwo mitologii będzie przełomowe i mocno popchnie Gwiezdne Wojny w kierunku, który wydaje mi sie niesamowicie ekscytujący.

Jakie będą Gwiezdne Wojny w wykonaniu ludzi odpowiedzialnych za Grę o Tron? Oczami wyobraźni już widzę te zdrady, intrygi i ścielącego się bardzo gęsto trupa. Takie bardziej ''krwawe'' podejście wydaje się być ukłonem w stronę nieco starszego widza, który mógł czuć się rozczarowany nieco cukierkową opowieścią z Ostatniego Jedi. 

Premiera? Bardzo, bardzo odległa. Disney ostro wziął się za wyciskanie z Gwiezdnych Wojen każdego grosza i już teraz zapowiedzianych jest aż pięć filmów rozgrywanych w uniwersum stworzonym przez Lucasa. Duet z Gry o Tron będzie musiał ustawić się w długiej kolejce, bo chyba najbliższe wolne okienko otworzy się długo po 2020 roku. 

To się może nie udać?

[źródło: starwars.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze