No i mamy Netflixa

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 20 Wrzesień 2016
  • Komentuj 2

Serdecznie witamy. Korzystacie? Będziecie korzystać?

Serdecznie witamy. Korzystacie? Będziecie korzystać?

Na szczęście nie musieliśmy się uciekać do takich zagrywek jak Korea Północna i swojego Netflixa, tego oficjalnego, już mamy. Dziś startuje w pełni polska wersja największego serwisu VOD świata. 
W styczniu tego roku po raz pierwszy mogliśmy skorzystać z zasobów Netflixa w Polsce. Bardzo skromnych zasobów dodam. Z biegiem czasu w serwisie pojawiały się kolejne produkcje z polskimi napisami, a baza dostępnych nad Wisłą filmów i seriali stale się powiększała. Już teraz możecie oglądać takie produkcje jak ''Narcos'', ''Stranger Things'', ''House of Cards'', ''Hannibal'' czy ''Orange is the New Black''. Choć, żeby nie było tak różowo - sporo użytkowników narzeka, że jakoś przekładu często bardzo mocno kuleje. Jednak to dopiero od dziś, 20 września 2016 roku, można powiedzieć, że mamy w Polsce Netflixa. Jego oficjalny start miał miejsce w Warszawie, do której przyjechał jeden z założycieli serwisu Reed Hastings. Na Zamku Ujazdowskim zorganizowano konferencję, na której mówiono o przyszłych planach jeśli idzie o nasz kraj.

Polacy nie gęsi!

Polacy nie gęsi!

A te wydaję=ą się całkiem smakowite. Oprócz dodawania coraz większej ilości treści w naszym języku, Netflix planuje także stworzenie polskiej produkcji w ramach Netflix Originals. Netflix stawia jeden warunek: musi to być historia, która sprawdzi się na globalnym rynku, bo w taki celują włodarze serwisu. ''Linearna telewizja, w której ktoś za nas decyduje, że tego i tego dnia co tydzień możemy obejrzeć jeden odcinek jest prymitywna. My przywracamy wolność użytkownikom'' mówi cytowany przez Newsweek Reed Hastings. Od czerwca tego roku znamy ceny jakie trzeba będzie zapłacić za korzystanie z usługi. Najdroższy pakiet premium umożliwia oglądanie Netflixa na czterech ekranach w jakości Ultra HD i kosztuje 54 złote. Tańszy pakiet standard (2 ekrany i jakość HD) to wydatek rzędu 43 złotych. Najtańszy pakiet basic kosztuje 34 złote. Od dziś wszystko będziecie mogli przeglądać po polsku. A jaki serial powinien zrobić ''polski Netflix''? Na historię o Gerlacie raczej nie mamy co liczyć, bo tutaj w grę wchodzą prawa do nazwy i tak dalej. Ale na przykład taka poważna historia o Janosiku? Netflix wielokrotnie udowodnił, że potrafi zrobić świetną produkcję.

No i chill

No i chill

[źródło: newsweek.compl.ign.comtwitter.comkrakowpost.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze