Nieodkryte easter eggi w Wiedźminie 3: Serca z kamienia

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 16 Kwiecień 2019
  • Komentuj 0

Wydaje Wam się, że znacie wszystkie questy w Wiedźminie? Że odkryliście każdą jaskinię, każdą tajemnicę, a wszystkie najdziwniejsze nawiązania i easter eggi już dawno zostały rozszyfrowane? O wy naiwni! Tak jak ja spoczeliście na laurach i zapomnieliście, że to przecież Wiedźmin i CDP Red! Nie daliby nam tak po prostu przejść na wiedźmińską emeryturę! Nie składajcie jeszcze mieczy, tajemnice czekają na odkrycie!

Ola Sobieraj z papaya.rocks przeprowadziła bardzo ciekawy wywiad ze scenarzystą Wiedźmina, Marcinem Blachą. W trakcie rozmowy wyszło na jaw, że w grze Wiedźmin 3, a właściwie w dodatku Serca z kamienia, poukrywane są najlepsze easter eggi, które nie zostały jeszcze odkryte przez graczy. Twórca gry rzucił więc wyzwanie. Podejmiecie się odnalezienia ich wszystkich?

"Testujecie poszczególne fragmenty fabuły podczas gry?

Oczywiście. Kiedy powstanie fragment fabuły, musimy sprawdzić, czy sprawdzi się w całej narracji. Testy mają decydujący wpływ na efekt końcowy – wtedy okazuje się, czy dialogi brzmią naturalnie i czy dana scena w ogóle ma sens. To jednocześnie moment największych frustracji, bo czasem okazuje się, że nasz pomysł się nie sprawdza. Właśnie wtedy powstaje najwięcej tzw. Easter eggów.

Co to jest?

To ukryte przed graczem treści, żarty, nawiązania do filmów i innych tekstów kultury. Są naszym sposobem na odetchnięcie i puszczenie oka do graczy, którzy na nie trafią. Jeżeli traktuje się blisko swoich fanów – a my uważamy ich za naszych sprzymierzeńców – to tym bardziej ma się ochotę przekazać im coś wesołego i zaznaczyć swoją obecność.

Masz swoje ulubione?

Mam, ale nie chcę ich ujawniać, bo wciąż czekam na gracza, który je znajdzie. Moje ulubione znajdziecie w dodatku do trzeciej części Wiedźmina – Serce z kamienia. Umieściłem tam najlepsze zagadki i chciałbym, żeby ktoś je w końcu odkrył. Rzucam wyzwanie!"

Oczywiście polecam Wam cały wywiad, ale skupmy się na tym konkretnym fragmencie. Nie wiemy jaki rodzaj easter eggów miał na myśli Blacha, przez co poszukiwania będa trochę utrudnione. Przydałaby się mała podpowiedź, odnośnie formy easter eggów. Czy to dialogi? Czy to ukryte lokacje lub przedmioty? A może NPC o dziwnie znajomym imieniu? Tego nie wiemy, ale większośc lokacji została wielokrotnie przetrzepana, więc pierwszym krokiem do odkrycia ich powinno być znalezienie lokacji, które raczej nie wzbudzały większego zainteresowania, albo były trudno dostępne i nie zapuszczało się do nich zbyt wielu graczy. I szczerze mówiąc, w tej grze jest tyle easter eggów, że znalezienie konkretnie tych o których myśli Blacha, może być nie lada wyzwaniem.

Dla inspiracji podrzucam Wam listę 11 ciekawych easter eggów, które mogą naprowadzić Was na nowy trop. Powodzenia!

11 najciekawszych easter eggów z Wiedźmina 3

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze