Nawet 24 cale w smartfonie!

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 02 Listopad 2016
  • Komentuj 4

Chętni na przenośny SPUD?

Chętni na przenośny SPUD?

Coraz więcej graczy gra na urządzeniach przenośnych, ale co tu dużo mówić - do prawdziwych sprzętów do grania trochę im brakuje. Przenośny monitor SPUD może to jednak zmienić.  Samrtfona nie wyposażymy w ekran o takiej samej przekątnej jak domowy monitor, powodów chyba przedstawiać nie trzeba? Wyobrażacie sobie noszenie, o dzwonieniu nie wspominając, urządzenia o przekątnej ekranu 24 cale? Ale smartfon to dziś nie tylko telefon, kalendarz i przeglądanie internetu. Coraz częściej oglądamy na nich filmy, wielką popularnością cieszą się także gry przeznaczone na urządzenia mobilne. Tylko ciężko w pełni cieszyć się filmem czy grą jeśli wyświetlane są na niewielkim ekraniku. Tymczasem inżynierowie, którzy stworzyli SPUD twierdzą, że da się i wygodnie i przenośnie. SPUD, czy raczej Spontaneous Pop-up Display, to przenośny 24-calowy monitor, który po złożeniu nie zajmuje więcej miejsca niż grubsza książka. Twórcy na swojej stronie na Kickstarterze chwalą się działaniem swojego wynalazku:
Nie ma strachu przed połamaniem takiego ekranu, bo został zrobiony z materiału, zabrudzenie też nie powinno być mu straszne bo nie ma przeszkód by taki ekran zwyczajnie wyprać. A co SPUD potrafi? Ekran oferuje rozdzielczość 1280 x 720 i może działać przez około 6 godzin na własnej baterii. Do swojego sprzętu podłączycie go za pomocą kabli HDMI lub bezprzewodowo. To co może odstraszyć potencjalnych nabywców, bo projektowi bez problemu udało się uzbierać kwotę 33 tysięcy dolarów, jest jego cena. Za produkt, który pod Wasze dachy trafi najszybciej w czerwcu przyszłego roku trzeba zapłacić 399 dolarów. Warto?

Pierwsze dostawy w czerwcu 2017 roku

Pierwsze dostawy w czerwcu 2017 roku

[źródło: kickstarter.com, youtube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze