Następny Xbox już projektowany

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 15 Lipiec 2017
  • Komentuj 4

Ledwo minęło E3, podczas którego pokazano nam Xboxa One X, a w Redmond już w tym momencie pracuje się nad następcą. Konsola ma już nawet swoją nazwę kodową. 

Następna generacja czy pomniejszona wersja?

Pracujący dla portalu Windows Central Jez Corden ujawnił na swoim Twitterze, że już teraz Microsoft projektuje następną konsolę. Nie wiadomo jednak co dokładnie  Corden miał na myśli mówiąc o ''następnym Xboxie''. Czy mowa jest o konsoli zupełnie nowej generacji, czy może jedynie o czymś w rodzaju Xboxa One X S?

The next Xbox is already being designed.

— Jez C (@JezCorden) 11 lipca 2017

Zaintrygowani fani zaczęli zasypywać Cordena pytaniami. Jego zdaniem kolejny Xbox nie pojawi się w ciągu najbliższych dwóch lat. Oznaczałoby to, że Microsoft kolejny raz swoją konsolę wypuści po konkurencji z Sony, których PS5 ma podobno pojawić się w 2019 roku.

Corden zaznacza, że jeszcze bardzo mało o konsoli jest pewne, ale Microsoft przydzielił jej już, nieznaną nam, nazwę kodową:

No, it has a code name, too.

— Jez C (@JezCorden) 11 lipca 2017

To, że następna generacja konsol powstanie dla nikogo zaskoczeniem nie jest, sam Corden przyznaje, że jego wypowiedź nie jest żadnym przeciekiem tylko ''dzieleniem się informacją, na którą czeka wielu graczy''. 

Przed nową konsolą Microsoftu jeszcze daleka droga, teraz najbardziej czekamy na Xboxa One X, który swoją premierę będzie miał 7. listopada tego roku. 

[źródło: twitter.com, neogaf.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze