Na tropie Wielkiej Stopy

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 05 Lipiec 2016
  • Komentuj 1
Trzy lata zajęło graczom-detektywom znalezienie kolejnego easter egga w GTA V. Żeby go uruchomić potrzeba ogromnej determinacji i ukończonej w 100% gry. Legendarna Wielka Stopa, to jedno z najbardziej tajemniczych istot, które miałyby chodzić po naszej planecie. Naukowych dowodów na istnienie tego stworzenia brak, ale nie przeszkadza to łowcom tajemnic w poszukiwaniu śladów monstrum. Podobne zacięcie mają gracze GTA V, którym po wielu latach udało się rozwiązać zagadkę Wielkiej Stopy. Sprawa jak się pewnie domyślacie nie była łatwa, a Rockstar już w trakcie śledztwa śledził wątek detektywów na reddicie i na bieżąco wprowadzał zmiany do kodu gry. Pierwszą rzeczą jaką zrobili gracze było znalezienie rozsianych po mapie siedmiu  złotych pejotlów, czyli halucynogennych roślin, które w prawdziwym świecie można spotkać w Teksasie, czy pustynnym Nowym Meksyku. Żeby znaleźć wszystkie rośliny detektywi musieli przeszukać kod gry, ale udało się.

Ważna była odpowiednia kolejność zjadania pejotlów

Ważna była odpowiednia kolejność zjadania pejotlów

Rockstar zostawił w kodzie małą wskazówkę: ''Nie miał racji rozpoczynając łowy we wtorek''. Okazała się ona zmyłką, bo to właśnie we wczesnych godzinach rannych we wtorek trzeba było odwiedzić lokację ze złotym pejotlem. Po zjedzeniu halucyna gracz zmieniał się w Wielką Stopę. Wszystko? No co Wy...

Zjedzenie pejotla daje niezłą fazę

Zjedzenie pejotla daje niezłą fazę

W kodzie gry ukryta była informacja o siedmiu pejotlach. Po małym główkowaniu gracze doszli do wniosku, że każdą z roślin trzeba zjeść innego dnia tygodnia między 05:30, a 08:00 rano. Do tego trzeba było postarać się jeszcze o śnieżycę, bo jak się wydawało, był to kolejny wymóg uruchomienia easter egga. Z tą sprawą poradzono sobie dosyć prosto - wpisano odpowiedni cheat i już. Jak wspomniałem wcześniej Rockstar miał na oku postępy prac graczy podglądając ich wątek na Reddicie. Deweloperzy zmienili linię w kodzie z ''Nie miał racji rozpoczynając łowy we wtorek'' na ''Jego zdobycz wydawała się znajoma'' - ''His quarry seemed familiar.” W języku angielskim słowo ''quarry'' może być tłumaczone dwojako. Początkowo myślano, że ''quarry'' dotyczy kamieniołomu, ale pewien gracz wpadł na to, żeby słowo zrozumieć jako ''zdobycz/ofiara'' co bardziej pasowało do Wielkiej Stopy.
Okazało się, że po zjedzeniu wszystkich siedmiu roślin, zachowując odpowiedni czas i warunki pogodowe, wchodziliśmy w nieco bardziej pogłębiony stan halucynacji, w której jako Wielka Stopa musimy wytropić, a następnie zabić... Wilczka (Teen Wolf), czyli popularną postać filmową, w którą w latach 80-tych wcielił się Michael J. Fox. Kiedy jako Wielka Stopa naciśniecie guzik odpowiadający za ryk - CTRL lub L3 na padzie - wtedy z oddali usłyszymy podobne do naszego wołanie Wilczka i zaczynają się łowy.

Kojarzycie ten film?

Kojarzycie ten film?

Kiedy to już się udało pozbyć Wilczka to stawał się on postacia, którą możecie wykorzystać w trybie reżyserskim, gdzie na chętnych czeka całkiem zaawansowany edytor filmowy. Na Reddicie gracze nadal zastanawiają się, czy aby na pewno nic więcej nie kryje się za tajemnicą Wielkiej Stopy. Jak myślicie? Zagadka ostatecznie rozwiązana? [źródło: reddit.com, youtube.combgr.com, unilad.co.uk]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze