MUST-HAVE PRO STREAMERA

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 15 Sierpień 2014
  • Komentuj 19

adrt

Czy streamując macie wrażenie, że gra jest za głośno i zagłusza Wasz komentarz? A może ściszacie grę tak, aby było Was słychać i cierpicie z powodu zbyt cichych dialogów i dźwięków z gry? Jest na to sposób, Auto-Duck in Real Time to narzędzie dla streamerów, które automatycznie przycisza grę, gdy mówicie do mikrofonu.
Kolega autor tekstu brzmi jak w reklamie proszku, ale mówi prawdę. Cierpiałem straszne katusze, bo nie miałem tego co uważam za podstawę dobrego audio w nagraniu. Potrzebuję wyraźnego dźwięku z gry, który jednak nie koliduje z moim głosem. Na nagraniach YT robiłem wszystko ręcznie, co znacznie wydłużało montaż, ale pozwalało mi osiągnąć wymarzony efekt. Teraz to wszystko robi się samo, na żywo, a efekt jest nawet lepszy niż w postprodukcji (R). 
Dzięki zastosowaniu efektu "auto-duck" gra może być ustawiona nawet na maxa a Wasz komentarz mimo to będzie doskonale słyszalny. Efekt ten często możecie usłyszeć w radio, TV czy na YouTube.
Na YT prawie nikt tego nie robi, co mnie napawa smutkiem. Gdzie dążenie do perfekcji, gdzie ciągła potrzeba poprawiania technicznej jakości nagrań? No ni ma, ni ma Panie. Pewnie wymaga to zbyt wiele pracy, ale ten zgrabny program jest i na to odpowiedzią (R).
Dotychczas popularną metodą na osiągnięcie tego efektu było użycie edytora audio i nałożenie efektu "auto-duck", lecz było to niemożliwe przy nadawaniu na żywo i wiązało się z koniecznością nagrywania głosu i gry na oddzielne ścieżki. Ponadto zajmowało dodatkowy czas i wymagało pewnej wprawy. Tymczasem, używając programu Auto-Duck in Real Time możecie z łatwością ustawić wszystkie parametry "na żywo" i zastosować efekt wyciszania w swoich streamach lub nagraniach.

screen-897x511

Konfigurację programu ułatwia wbudowana wizualizacja poziomów sygnałów audio i głośności. Na uwagę zasługuje również moduł określający charakter wyciszania, dzięki któremu możecie osiągnąć dokładnie taki efekt, jaki jest Wam potrzebny - od łagodnego i delikatnego do dynamicznego i głębokiego. Co ciekawe, Auto-Duck in Real Time oferuje również wyciszanie podczas rozmowy na TeamSpeaku, Skype lub za pomocą innego komunikatora VoIP. Dzięki temu gra może ściszać się również, gdy słychać innych graczy. Rozpoczęcie pracy ułatwia wbudowana lista presetów, czyli ustawień przykładowych. Program umożliwia tworzenie własnych presetów, ich udostępnianie oraz pobieranie presetów udostępnionych przez innych użytkowników. Auto-Duck in Real Time działa niezależnie od programów streamujących, więc możecie bezproblemowo włączyć go w swój obecny setup. W pełni funkcjonalny trial dostępny jest na stronie programu. Wpisując hasło "JA OD ROCKA" w pole "Promo code" do 01.09.2014 otrzymacie 30% zniżki przy zakupie licencji.

Konkurs dla aktywnych!

Jeśli masz swój kanał na YouTube lub streamujesz np. na Twitchu, dobrze wiesz, że organizowanie konkursów dla widzów poprawia statystyki. Dlatego przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym nagrodami są Multi licencje programu Auto-Duck in Real Time, świetnie nadające się na nagrody w takich konkursach. Wystarczy, że nagrasz video ukazujące najlepsze wykorzystanie możliwości programu Auto-Duck in Real Time. Wygrywa 5 najlepiej brzmiących oraz 5 najpopularniejszych prac! Konkurs trwa do 01.09.2014, szczegóły na tej stronie.
Na koniec jeszcze kilka słów ode mnie. Ten program jest dobry i cholernie prosty. Używam go teraz nawet przy produkcjach robionych bezpośrednio na YT i jeśli mam być szczery ograniczenie czasu postprodukcji przywróciło mi cały fun z nagrywania, który traciłem trochę z nadmiaru pracy. Cały czas człowiek chce coś ulepszać, ale w pewnym momencie pojawia się granica, po przekroczeniu której więcej się siedzi w postprodukcji niż przy grach, a to już źle wpływa na samopoczucie. Od początku byłem głównym testerem programu, przypuszczam, że inspiracja do jego stworzenia wynikała z moich poszukiwań takiego narzędzia, które nieustająco ogłaszałem na streamie. Efekt jest dokładnie taki jakiego potrzebowałem, a autor cały czas program ulepsza często korzystając z moich rad i doświadczenia. Polecam z czystym sumieniem (R).

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze