Multi w CoD: AW

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 12 Sierpień 2014
  • Komentuj 15
http://youtu.be/bj3-RsyJKfA Dobre informacje napływają z GamesCom dla wszystkich fanów serii Call of Duty. Studio Sledgehammer pokazało nam jak będą wyglądały rozgrywki multiplayer i trzeba przyznać, że gra zapowiada nam się niezwykle dynamicznie. To co pokazuje trailer można w skrócie nazwać jedną wielką rozwałką. Indywidualny żołnierz dysponuje wszystkim gadżetami jakie widzieliśmy w kampanii dla pojedynczego gracza. Jest więc egzoszkielet umożliwiający nam podwójne skoki, są specjalne stroje kamuflujące które czynią gracza niewidzialnym, są też futurystycznie wyglądające bronie. Póki co zapowiada się nieźle nie? Nie można też było nie dodać nowych perków zwiększających moc żołnierzy, pełnej personalizacji wyglądu i uzbrojenia oraz nowych nagród za ciąg zabójstw. Dodano także możliwość drużynowego zdobywania ''scorestreak'' (teraz tak nazywa się killstreak). Jako przykład podano kiedy jeden z graczy kieruje jakimś pojazdem to drugi może się do niego dosiąść jako dodatkowy strzelec.

Call-of-Duty-Advanced-Warfare-E3-3

Activision ujawniło 4 nowe mapy, na których będziemy mogli się wymieniać wirtualnymi pociskami. Mamy więc rozgrywaną w bagdadzkim więzieniu Riot, Biolab to mapa przeznaczona do bliskich starć i możecie na niej znaleźć wiele wybuchowych pojemników z chemikaliami czy Ascend gdzie rozgrywka nastawiona na CTF zabierze nas na orbitę okołoziemską. Mnie najbardziej urzekła mapa pod nazwą Defender, która rozgrywana jest w okolicach Golden Gate Bridge w San Francisco bo to właśnie na niej w graczy w pewnym momencie uderza ogromne tsunami. W Sledgehammer chcą również uczynić z CoDa grę e-sportową. Dzięki rankingowi graczy oraz tego co powoli wchodzi do wielu widowiskowych gier czyli trybowi ''broadcaster'', mającemu pozwolić streamerom na komentowanie toczących się meczy gra ma zyskać na widowiskowości.

Call-of-Duty-Advanced-Warfare-weapon-camo

Prezentacje zakończono ogłoszeniem "Day Zero" czyli specjalnego pakietu dla wszystkich z Was, którzy zdecydują się na pre-order. W zamian dostaniecie grę nie 4, a 3 listopada, będziecie zdobywać doświadczenie dwukrotnie szybciej oraz w Waszych rękach znajdą się 2 bonusowe pukawki. A teraz coś na co na pewno zwróciliście uwagę oglądając trailer. Czy aby Call of Duty: Advanced Warfare nie za bardzo przypomina Wam Titanfall? Za Titnafalla odpowiadają ludzie, którzy kiedyś pracowali nad serią CoD... przypadek? Podobnie jest ze wspomnianym przeze mnie tsunami, które cholernie przypomina mi coś dobrze znają gracze Battlefield 4 czyli system ''levelution'' zmieniający mapę nie do poznania. Z drugiej strony dlaczego by nie korzystać z dobrych pomysłów? W ostatecznym rozrachunku pewnie niewiele się zmieni. Ci z Was, którzy serię zaczęli omijać szerokim łukiem pewnie nie wrócą do CoDa nawet po tym (co by nie mówić) świetnym trailerze. Fanów CoDa na pewno nie trzeba będzie namawiać przy wypróbowali tegorocznego Call of Duty.

call-of-duty-advanced-warfare-induction-gameplay-trailer-01

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze