Młodzi mogli skasować BF1

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 04 Czerwiec 2016
  • Komentuj 1

W Polsce I Wojnę pamiętamy bardzo dobrze

W Polsce I Wojnę pamiętamy bardzo dobrze - nie na co dzień odzyskuje się niepodległość po 123 latach

Battlefiled I mógł wyglądać zupełnie inaczej. Początkowo EA odrzuciła pomysł DICE żeby grę umieścić w czasach I Wojny. Powód? Wielu młodych graczy może nie wiedzieć, że taki konflikt w ogóle miał miejsce. W pewnym momencie w I Wojnie Światowej uczestniczyły 33 narody z całego świata. Konflikt pochłonął życie ponad ośmiu milionów żołnierzy, a z 20 milionów zrobił kaleki. Ententa powołała pod broń co trzeciego obywatela, a Państwa Centralne co siódmego. W późniejszym okresie konfliktu na wszystkich frontach walczyło prawie 75 milionów ludzi. Od wybuchu Wielkiej Wojny minęło już ponad 100 lat i wielu z dzisiejszych młodych graczy może nie wiedzieć o konflikcie zupełnie nic. Tego przynajmniej obawiano się w EA kiedy DICE pierwszy raz wyszło z propozycją umieszczenia najnowszego Battlefielda właśnie w realiach konfliktu z lat 1914-1918. ''Martwiliśmy się, że wielu naszych młodszych klientów nie wie co to jest II Wojna Światowa czy wojna w Wietnamie, a co dopiero I Wojna...'' mówi cytowany przez Gamespot Blake Jorgensen z DICE. Tak zwana ''wojna okopowa'' również nie przemawiała do wyobraźni decydentów z EA.

Wojna okopowa nudna? Powiedzcie to kolesiowi, który zebrał saperką w twarz!

Wojna okopowa nudna? Powiedzcie to kolesiowi, który zebrał saperką w twarz!

Kiedy DICE nie dawało spokoju argumentując, że I Wojna oznaczała jeden z większych skoków technologicznych w dziejach ludzkości, a sam okres ma do zaoferowania bardzo wiele aż proszących się o wprowadzenie do gry rozwiązań, EA w końcu musiała ustąpić. ''Ludzie nie rozumieją, jak podczas I Wojny zmieniła się technologia'' mówi Jorgensen. ''Ludzie zaczęli wojnę na grzbietach koni, a zakończyli z samolotami, czołgami, pancernikami i łodziami podwodnymi. To wspaniała okazja do wykorzystania tego w grze komputerowej'' dodaje dalej. Póki co wydaje się, że EA dobrze zrobiła ufając w tym przypadku DICE - potwierdza to także nasza ankieta, w której ponad 70% z Was uznało, że Battlefield w czasach I Wojny to bardzo dobry pomysł. Więc chyba aż tak źle z tą młodzieżą nie jest? Battlefield I pokaże się na konsolach obecnej generacji i komputerach osobistych 21 października, ale zanim zdecydujecie się na zakup gry od DICE to będzie jeszcze okazja by wypróbować ją w becie.
[źródło: gamespot.comvg247.com,breitbart.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze