Milion dolców za PCta

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 01 Sierpień 2017
  • Komentuj 4

Jasne. Pewnie. Oczywiście. Po co kupować komputer za cztery tysiące złotych, skoro można obudować go w siedem kilogramów 18-sto karatowego złota i zapłacić milion dolarów. 

Zwykły PrimeMini 3 estetycznie nie powala...

Procesor Core i5-6260U, 32 GB pamięci RAM, dysk SSD o pojemności dwóch terabajtów i wbudowana grafika Intel Iris Graphics 540 - jak widzicie PrimeMini 3 od szwajcarskiej firmy Prime Computer najpotężniejszym PCtem w historii raczej nie jest.

Obudowanie go w 7 kilogramów 18-sto karatowego złota sprawy nie zmienia, ale dość skutecznie podnosi jego cenę. Za najsłabszą wersję PrimeMini 3 producent będzie od Was żądał prawie 4 tysięcy złotych. Jeśli jednak zapragniecie obudowy ze złota, to musicie przygotować się na wydatek sięgający miliona dolarów. 

... sporo się zmienia kiedy obudujemy go w siedem kilo złota

''Nasi klienci pytają o spersonalizowane maszyny'' mówi szef Prime Computer Josip Sunic. ''W odpowiedzi na te pytania powstał pomysł stworzenia high endowego komputera wykonanego z czystego złota''. A jakby taka opcja wydawała Wam się zbyt tania to za kilka tysięcy dolarów możecie dodać jeszcze kamienie szlachetne na guziku włączającym kompa. 

Żeby jednak stać się posiadaczem takiego cuda, to musicie udać się na Półwysep Arabski, bo to właśnie tam, w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, maszyna jest oferowana. Kto jest potencjalnym klientem szwajcarów? Oczywiście nie szczędzący na ekstrawagancje bogaci szejkowie. Jeśli więc jesteś jednym z nich to poszukiwania idealnego komputera dla siebie możesz uznać za zakończone.

[źródło: arabianbusiness.compcmag.comfanlesstech.com]

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze