Microsoft odpowiada

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 14 Czerwiec 2016
  • Komentuj 2
_Y Po mocnych pokazach konkurencji, Microsoft nie mógł pozostać dłużny. Konferencja giganta z Redmond napawa optymizmem na przyszłość! Cały pokaz obgada dla Was Rock, a ja wrzucę jedynie to co wydaje mi się najważniejsze. Zaczynamy:

Scorpio to nie mrzonki

Spekulacje potwierdzone - Microsoft szykuje potężniejszego Xboxa. Scorpio dostanie ośmiordzeniowy procesor oraz dostarczy ''pełnego gamerskiego 4K i VR świetnej jakości''. Mowa o 60 klatkach na sekundę, ''w pełni nieskompresowane piksele'', które będą ''najlepszej jakości jakie kiedykolwiek widziano''. Konsola pojawi się prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku.
Jakby tego było mało obok potężniejszego Scropio pokazano także Xboxa One S, czyli mniejszego, ale nieco uprgade'owanego Xboxa One. Wygląd to nie jedyne czym młodszy brat różnił się będzie od normalnego One. Zasilacz wrzucono do środka, łącze USB przeniesiono na przód oraz olano złącze do Kinecta,. Do tego dochodzi leciutko zmieniony pad, a sama konsola wspiera wideo 4K Ultra HD. Cena? W zależności od wersji będzie to od 400 do 300 dolarów. Konsolę może już teraz zamówić na stronie Microsoftu, premiera już w sierpniu!

Gwint oficjalnie pokazany

Czekacie? No jasne! Ulubiona gra mieszkańców świata Sapkowskiego pokaże się na Xboxach One, PS4 i PCtach, choć to użytkownicy tych dwóch ostatnich sprzętów mogą liczyć na betę. Zasady gwinta pozostają takie sam jak w Wiedźminie 3, ale gra dostanie zupełnie nową oprawę graficzną. Oprócz tego Redzi obiecują pełnoprawnego multi, rozgrywkę między różnymi platformami oraz ''monumentalną'' kampanię dla pojedynczego gracza.

W Minecraft Realms chodzi o cross-play

Ukochana gra milionów ludzi na świecie teraz pozwoli na rozgrywkę między platformami. Zagramy z posiadaczami iOSów, Windowsów 10 czy Androidów. Co ważne w z punktu widzenia Minecraftowca to to, że Microsoft stworzy specjalnie, dedykowane serwery, na których każdy gracz będzie mógł tworzyć własne światy wraz z przyjaciółmi.

Zombie jeszcze nie skończyły!

https://youtu.be/_JMJFyXuGUw Oficjalnie zapowiedziano State of Decay 2, który podobnie jak poprzednik uderza w survivalowo-eRPeGowe tony i dorzuca jeszcze otwarty świat. Jak to zwykle bywa, Stany Zjednoczone zostały opanowane przez zombiaków, a zadaniem gracza jest jakoś przetrwać gehennę. Co ciekawego czeka nas w SoD 2? Najciekawiej zapowiada się tryb dla wielu graczy, w którym aby przetrwać musimy współpracować.

Trzecia Forza na horyzoncie!

Najlepsza gra wyścigowa dostępna na Xboxa doczekała się oficjalnego trailera trzeciej części Horizon. Studio Playgroung Games premierę planuje na 27 września. Tym razem wyruszymy do Australii, a twórcy podkreślają, że gra dostanie największy świat jaki do tej pory udało im się stworzyć. Jak to zwykle w Forzie nie zapomniano o najnowszych modelach samochodów, w tym piekielnie szybkie Lamborghini Centenario.

Frank powraca w Dead Rising 4

Frank West będzie bohaterem czwartej części Dead Rising 4. Akcja prowadzi nas do znanego już Williamette w stanie Kolorado, ale trafiamy tam 16 po wydarzeniach Dead Rising. W mieście wybucha epidemia, a Frank musi odkryć co za nią stoi. Mocną stroną gry wydawać się będą opcje tworzenia i modyfikowania uzbrojenia czy pojazdów. Premiera zaplanowana jest na tegoroczne święta Bożego Narodzenia na Xboxy One i PCty.
Która z konferencji spodobała Wam się najbardziej? Na JaRocku zwycięzca wydaje się jeden:

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze