Mamy zwycięzców The Steam Awards

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 04 Styczeń 2018
  • Komentuj 1

Nagrody Steama może nie każą traktować się tak samo poważnie jak The Game Awards czy Golden Joystick Awards, ale na pewno trzeba zwrócić uwagę na wybory graczy na największej platformie dystrybucji gier na PC. Steam wrzucił do sieci wyniki The Steam Awards 2018, komu przypadł laur zwycięzców?

Przez ostatnie dwa tygodnie mogliście oddawać swoje głosy na kilkadziesiąt tytułów podzielonych na 13 kategorii. Próżno to jednak szukać klasycznego podziału na grę roku, najlepszą grę RPG czy grę z najładniejszą grafiką. Zamiast tego nagrody przyznane zostały w kategoriach ''Owoc Miłości'', ''Kochać wszystkich, nikogo nie oszczędzać'' czy ''Nie przepraszaj za nic''. Jesteście ciekawi wyniku? Zapraszam!


1. Wybór ma znaczenie - Wiedźmin 3 Dziki Gon

Zabawa w grach leży w podejmowaniu decyzji, a ta nagroda powędruje do tej, która ma ich w bród. Może istnieje 31 sposobów na zdobycie twierdzy głównego złego?


2. Babciny obiadek - PlayerUnknown's Battlegrounds

Istnieją gry, które cię ekscytują. Istnieją gry, które dają ci szczęście. Istnieją również gry tak intensywne, że aż reagujesz całym swoim ciałem.


3. Owoc miłości - Warframe

Z tej gierki żadna nowość, a członkowie zespołu stojącego za nią zdążyli już wyhodować brody, których nie powstydziłby się rasowy czarodziej.


4. Nie do wiary - Rocket League 

Ta nagroda przeznaczona jest dla gry, która posiada kluczowy komponent, który poza kontekstem wydaje się szalony, ale podczas rozgrywki sprawia, że nawet powieka ci nie drgnie, bo w tej chwili ma sens.


5. Kochać wszystkich, nikogo nie oszczędzać -  Stardew Valley

Gry nas rozbawiają i sprawiają, że chociaż na chwilę odrywamy się od smutków dnia codziennego i ciężkich okresów naszego życia… i bądźmy szczerzy, rok 2017 był dla wielu osób ciężki.


6. Nie przepraszaj za nic - Wiedźmin

Nagroda ta jest przeznaczona dla gry, którą kochasz mimo wszystko. Czy ma jakieś wady? Być może. Czy inni nie rozumieją waszej miłości? Na pewno.


7. Nie do opisania - Garry's Mod

Ta gra jest jak... w zasadzie to jest bardziej podobna do... wyobraź sobie połączenie... a wiesz co, nie umiem jej opisać, po prostu w nią zagraj.


8. Wszystkie psy wojny puszczone ze smyczy - Just Cause 3

Poeta nie mógł ująć tego lepiej. Ta gra nie oferuje może największych fajerwerków... ale oferuje coś lepszego. Potencjał. Potencjał bycia potężną siłą natury. Albo i nie. Kto wie.


9. Mój senny koszmar - CS:GO

Ta nagroda jest nieco myląca, bo ta gra nie jest jedynie koszmarem. Ona wkrada się do każdej twojej myśli. Ta gra nie wymaga poświęcenia twojego czasu. To ty go jej oddajesz.


10. Dusza Witruwiusza - Rise of the Tomb Raider

Człowiek witruwiański był wyobrażeniem idealnej formy według Leonarda. W podobnym stylu KPNS chce uczcić najlepiej zbudowaną postać... bez znaczenia, czy jest to człowiek, obcy, przedstawiciel rasy antropologicznych kotów czy czarna krowa w kropki bordo.


11. Łooooo, stary! 2.0 - The Evil Within 2

Akademia niewystarczająco jasno opisała tę nagrodę w ubiegłym roku. Spróbujmy jeszcze raz. Ta nagroda jest dla „Las Vegas Parano” gier komputerowych.


12. Najlepsza ścieżka dźwiękowa - Cuphead

Jest niewiele rzeczy, które potrafią wzmocnić wrażenia z gry bardziej niż muzyka. Odpowiednia piosenka potrafi nadać atmosferę każdemu aspektowi rozgrywki, od zwykłej eksploracji po walki z bossami. 


13. Lepsze, niż się spodziewaliśmy - Cuphead

Wszyscy to kiedyś odczuliśmy. Podekscytowanie na myśl o tej jednej produkcji, zamówienie jej w przedsprzedaży, nerwowe oczekiwanie na zakończenie pobierania i w końcu upragnione granie. A emocje i wrażenia z niego płynące?


I jak Wam się podobają tegoroczni zwycięzcy? Na pewno cieszy, ale też nieco zaskakuje, przyznanie aż dwóch nagród Wiedźminom. Pierwsza dla Dzikiego Gonu za ilość decyzji jaką możemy w grze podjąć, druga dla pierwszej części gry za to, że mimo niepozbawiona błędów ma to coś co przyciąga graczy na długo. Zadowoleni na pewno mogą być też twórcy Cuphead bo ich gra również okazała się najlepsza w dwóch kategoriach. 

Jak przyznane nagrody mają się do Waszych typów? Brakuje Wam jakiegoś tytułu, a któryś Waszym zdaniem nie zasłużył na wyróżnienie? Dajcie znać!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze