Mamy rosyjskich Avengers

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 20 Kwiecień 2016
  • Komentuj 4
Myślisz ''superbohater'' mówisz DC albo Marvel. Tak przynajmniej sprawa się miała do tej pory bo rosyjskim filmowcom najwyraźniej nie podoba się, że rynek zdominowali Amerykanie. Stąd pewnie zapowiedź filmu Zaschitniki. Przejedli Ci się kolejni X-Meni? Nowy Batman vs. Superman rozczarował? Kapitan Ameryka zbyt amerykański? Dzieciak grający nowego Spidermana zupełnie Ci nie pasuje? Na wszystkie te bolączki odpowiedź szykują dla Ciebie Rosjanie, którzy właśnie pokazali trailer swojej ''odpowiedzi'' na Avengersów. A może na Guardians of the Galaxy? W każdym razie jest jakaś odpowiedź. Tytuł ''Zaschitniki'' na polski można przetłumaczyć jako ''Obrońcy''. Radzieccy towarzysze jeszcze w czasach kiedy Zimna Wojna była naprawdę zimna powołują do życia organizację o nazwie Patriot, której zdaniem jest obrona kraju. Członkami Patriot zostaje czterech superbohaterów pochodzących z różnych republik rosyjskiego państwa. Niektórzy zgodzili się by przeprowadzono na nich eksperymenty dające im supermoce, a za innych ''wyboru'' dokonały władze na Kremlu. Bohaterowie filmu będą dość jasno odnosić się do rosyjskiej symboliki w podobny sposób w jaki robi to najbardziej z amerykańskich superbohaterów - Kapitan Ameryka. Taki Arsus będzie dla przykładu zmieniał się w niepokonanego człowieka-niedźwiedzia z wielkim karabinem maszynowym na plecach. Czy jest coś bardziej rosyjskiego niż to?

Wielki niedźwiedź z wielkim karabinem - to musi być Rosja.

Wielki niedźwiedź z wielkim karabinem - to musi być Rosja

Akcja filmu przenosi nas jednak już w czasy po rozpadzie radzieckiego kolosa. Zapomniani przez swoich mocodawców i społeczeństwo bohaterowie filmu raz jeszcze muszą odpowiedzieć na wezwanie Matuszki Rosji i stanąć w jej obronie przeciwko nadnaturalnym siłom chcącym zniszczyć kraj. Słowem - klasyczny motyw filmu o superbohaterach. Ocenić czy Rosjanom udało się nawiązać równorzędną walkę z amerykańskim kinem tego typu będziecie mogli w przyszłym roku. Reżyser Sarik Andreasyan przewiduje, że jego film do kin wejdzie 23 lutego 2017 roku.

Jakie szanse mają Rosjanie w walce z Amerykanami? Odpowiedź za rok!

Jakie szanse ma czwórka radzieckich bohaterów w walce o nasze względy? Odpowiedź za rok!

[źródło: theverge.com, imdb.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze