Magic: Legends było, ale się zmyło

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 30 Czerwiec 2021
  • Komentuj 0

Z grami to wiecie, różnie bywa. Niektóre wiecznie trwają w Early Accessie, a inne mają oficjalną premierę, mimo, że nie zostały dokończone. Jeszcze inne nigdy nie ujrzały światła dziennego, a kolejne debiutują, a potem jednak cofają się do bety. Widzieliśmy również sporo restartowanych projektów oraz takich, które niedługo po premierze zostały zamknięte. Do tego (nie)wesołego grona dołącza Magic: Legends.

Magic: Legends zwija manatki – gra nie zdążyła wyjść z Early Accessu

Magic: Legends to połączenie action RPG/hack’n’slasha ze światem Magic The Gathering. Założenia produkcji były interesujące, bowiem chciano połączyć karciany system umiejętności z dynamiczną rozgrywką, różnymi postaciami oraz specyficznym światem. Wykonanie jednak zawiodło, a ostatnim gwoździem do trumny okazały się błędy, niedoróbki oraz kolosalne mikrotransakcje.

Wydawać by się mogło, że projekt będzie rozwijany, dopracowywany oraz poprawiany i w końcu znajdzie swoją niszę. Początkowe zainteresowanie Early Accessem Magic: Legends było bowiem spore! Widać ktoś na górze podjął jednak inną decyzję i zdecydowano się na całkowite pogrzebanie projektu.

Magic: Legends zostanie zamknięte 31 października 2021 roku. Wszyscy gracze, którzy wydali pieniądze w grze w Arc i Epic Games Store podczas otwartej bety, otrzymają zwrot pełnej kwoty zakupu. Serwery pozostaną otwarte do gry do dnia zamknięcia, jednak sklep Zen Shop zostanie zamknięty ze skutkiem natychmiastowym. Jeszcze w tym tygodniu wszystkie przedmioty będzie można kupić za pomocą eteru, darmowej waluty w grze.

Czy to całkowity koniec Magic: Legends? Wygląda na to, że tak. Twórcy poinformowali, że nie ma w planach wskrzeszania gry, czy wydania jej na urządzenia mobilne lub konsole. Może kiedyś tak się stanie, ale na ten moment lepiej założyć, że Magic: Legends po prostu umarło. Coś musiało być na rzeczy, skoro decyzja ta zapadła w ciągu 3 miesięcy…

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze