Magia Świąt w Overwatch

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 21 Grudzień 2016
  • Komentuj 8

Jeśli robi to Wam jakąkolwiek różnicę to tak, Smuga jest lesbijką

Robi Wam to jakąkolwiek różnicę?

Miejmy to już za sobą - tak, Smuga jest lesbijską. Potwierdza to nowy komiks ze świata Overwatch pod tytułem ''Magia Świąt'', a Blizzard nie wypuścił go na terenie Rosji z powodu antygejowskiego prawa tego kraju. Uf, wydaje mi się, że wszystko co najważniejsze zawarłem we wstępie. Jeśli informacja o tym, że Smuga jest homoseksualna nie robi na Was aż takiego wrażenia to dobrze. Możecie iść i ze spokojem odpalić sobie shootera Blizzarda - dla Was w Overwatchu nic się nie zmieniło.

Poznajcie Emily, dziewczynę Smugi

Poznajcie Emily, dziewczynę Smugi

A sama ''Magia Świąt''? Jest to naprawdę sympatyczny kilkustronicowy komiks przedstawiający zmagania Smugi z tym czym każdy z nas ma problem - wybór i kupno świątecznego prezentu. Problem zaczyna się w momencie, kiedy Smuga... całuje swoją partnerkę imieniem Emily (swoją drogą - nowa postać?). Ta dam - to tyle. Serio. Zresztą sami możecie przeczytać ''Magię Świąt'', o tu. Szczerze mówiąc, to gdyby nie ''kontrowersja'' związana ze Smugą to pewnie komiks dotarłby tylko i wyłącznie do graczy w Overwtacha ( i to pewnie nie wszystkich), a nie znajdował się na ustach całej branży. To tylko pokazuje jaką moc ma marka stworzona przez Blizzarda, bo skoro taka pierdoła jak orientacja seksualna bohaterki zmyślonej gry komputerowej, w której chodzi przecież o zabijanie się nawzajem, robi takie zamieszanie, to można tylko pogratulować. Ale! Zamieszania pewnie nie będzie w Rosji, bo Blizzard zdecydował się, że tam komiksu nie opublikuje. Dlaczego? Chodzi o sławne rosyjskie prawo, które zakazuje ''homoseksualnej propagandy'', a komiks z lesbijką na pewno by się do takich zaliczał. O tym jak bardzo restrykcyjne potrafi być tamtejsze prawo przekonała się FIFA 17.

Wszystkiego dobrego na Święta!

Wszystkiego dobrego na Święta!

[źródło: us.battle.net, comic.playoverwatch.com, kotaku.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze