LoL trafi na konsolę

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 27 Wrzesień 2016
  • Komentuj 3

Jacyś chętni na chińską konsolę? Niestety, czeka Was zawód

Jacyś chętni na chińską konsolę? Niestety, czeka Was zawód

Tencent Games Platform (TGP) to konsola do gier stworzona przez chińską firmę Tencent, w rękach której znajduje się Riot Games. Oznacza to jedno: na TGP odpalicie Ligę Legend. Szczyt chińskiej myśli gamingowej korzysta naturalnie z... amerykańskich podzespołów od Intela. Chińscy gracze będą mogli wybrać między prockiem i3, i5 lub i7, a całość zostanie postawiona na Windowsie 10. Konsola przypomina więc bardziej to co możecie sobie kupić decydując się na jedną ze Steam Machines, które także oferowane są w różnych wersjach.
Sama konsola niczym szczególnym z zewnątrz się nie wyróżnia. Wyraźnie widać, że Chińczykom niespecjalnie zależy, żeby ich urządzenie ładnie prezentowało się na półeczce pod telewizorem. TGP, jak na konsolę przystało, otrzyma jeszcze pada. Ten, jak zaraz zobaczycie, dość wyraźnie inspiruje się kontrolerem od Xboxa.
Niestety, wygląda na to że konsola nie trafi do sprzedaży poza Państwo Środka, o odpaleniu LoLa w pokoju gościnnym gracze z Polski mogą na razie zapomnieć. Zresztą cena też nie jest jakaś wyjątkowo atrakcyjna - 549 dolarów to jednak sporo więcej niż za swoje konsole żądają Sony czy Microsoft.

Chińska konsola świata nie zawojuje, ale dajmy im jeszcze parę lat

Chińska konsola świata nie zawojuje, ale dajmy im jeszcze parę lat

[źródło: riftherald.com, pvplive.net, twitter.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze