League of Legends grą numer 1 w Polsce

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 27 Grudzień 2019
  • Komentuj 1

League of Legends to niewątpliwie jedna z najpopularniejszych, jeśli nie najpopularniejsza MOBA na świecie. To również jedna z najchętniej ogrywanych gier sieciowych i generalnie hit sprzed dziesięciu lat, który wciąż nie ma sobie równych. Również w Polsce tytuł ten cieszy się ogromną popularnością, ale chyba nikt nie spodziewał się, że na taką skalę, jak twierdzi Wiktor Cegła, przedstawiciel Riot Games.

League of Legends najpopularniejszą grą w Polsce

Wiktor Cegła to szef polskiego oddziału wydawniczego Riot Games, który w wywiadzie dla Cybersportu dostarczył nam kilka ciekawych informacji. Dowiadujemy się przykładowo, że firma nie zapomniała o Polsce i ma konkretne plany związane z League of Legends oraz naszą społecznością.

Jak pewnie pamiętacie, Riot Games zrezygnowało z uczestniczenia w takich wydarzeniach jak np. Gamescom. Nie zmienia to faktu, że deweloperzy pojawią się na naszym rodzimym konwencie, jakim jest przyszłoroczny Pyrkon. To jednak nie wszystko. Generalnie powstawać ma więcej polskiej zawartości, czyli materiałach poświęconych naszym graczom, czy różnego rodzaju atrakcje, które mają aktywizować polską społeczność. Cosplayerzy również mają być mocno zaangażowani w całą zabawę.

Największą rewelacją jest jednak informacja, według której League of Legends jest aktualnie grą numer jeden w Polsce. Riot Games podobno ma twarde dane, zapewnione przez Newzoo, które jasno wskazują, że w kraju nad Wisłą rządzi League of Legends – połowa polskich graczy na PC gra właśnie w ten tytuł.

I wiecie co? Nie wiem czemu, ale jestem w stanie uwierzyć w te doniesienia. A Wy, wciąż gracie w League of Legends?

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze