Konferencja finansowa REDów i zapowiedź na E3

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 28 Marzec 2019
  • Komentuj 8

Najważniejsza informacje dla nas, jakie mogą przekazać ludzie z CDP, to informacje o Cyberpunku 2077. Jednak konferencja finansowa spółki przyniosła kilka ciekawych wiadomości, w tym plany na E3 czy tragiczne wyniki GOG.com. 

Adam Kiciński potwierdził nasze oczekiwania. Na E3 dostaniemy prawdziwą bombę i show godne Cyberpunka 2077. Już w zeszłym roku jego prezentacja drastycznie podniosła notowania giełdowe firmy, ale w tym roku świat może oszaleć, jesli gra będzie faktycznie tak rewelacyjna jak oczekujemy i jeśli pojawi się odpowiedź na to jedno, najwazniejsze pytanie - kiedy premiera?

Dodatkowo prezes firmy potwierdził, że gra powstaje z myślą o przyszłej generacji konsol, chociaż oficjalnie gra trafi na PS4, Xbox One i PC. Jeśli pojawią sie kolejne konsole, to możemy być pewnie, REDzi będą gotowi. Pojawił się również wątek tajemniczego projektu RPG, który nie jest Wiedźminem. Prace nad grą trwają, na stałe pracuje nad nim 50-osobowy zespół, ale nie będzie to produkcja na skalę Wieśka ani Cyberpunka 2077. Możliwe, że to właśnie zapowiedź nowej gry szykują na targi E3.

Gorzej za to prezentowała się część finansowa. Okazało się bowiem, że GOG.com, na którego właśnie zawitały we współpracy z Blizzardem dwie pierwsze części Warcrafta, ma ogromne problemy finansowe. Nie są to jeszcze debety na koncie, ale sklep na czysto przyniósł jedynie 30 tysięcy zysku. Co nie jest nawet procentem z przychodu 144 317 000 zł.

Mimo wszystko GOG.com dalej rekrutuje (co dziwi, po głośnych informacjach o zwolnieniach), CDP kupił nowy budynek i planuje zatrudnić kolejne 250 osób, a zysk całej spółki wyniósł 362 901 000 złotych, co oznacza spadek o 22% względem zeszłego roku. Nie jest to zły wynik, biorąc pod uwagę, że nie wydali żadnego dużego tytułu, a Wojna Krwi nie okazała się wielkim sukcesem. Tym bardziej, że odkują się Cyberpunkiem, więc jeśli wyjdzie on w przyszłym roku, to na nowo rozpędzi machinę.

[Źródło:pclab.pl]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze