Jumbo Jet w służbie górnikom

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 30 Lipiec 2017
  • Komentuj 1

Czas to pieniądz, każdy dzień spowolnienia przy ''kopaniu'' kryptowalut to strata kilku milionów dolarów. Pewna amerykańska firma potrzebuje kart graficznych tak bardzo, że przewozi je specjalnie wynajętymi Boeingami 747.

Samolot pełen kart

Marco Streng jest szefem firmy Genesis Mining, która na co dzień zajmuje się pozyskiwaniem Ethereum. Ethereum to jedna z cenniejszych obecnie kryptowalut, obecnie cena za jedną jednostkę Ethereum waha się w granicach 200 dolarów. Portal Quartz ocenia, że codziennie do ''wykopania'' jest 36 tysięcy jednostek waluty, co w przeliczeniu daje ponad 7 milionów dolarów. Każdego dnia. 

Nic dziwnego, że górnikom zależy, żeby stale zwiększać moc swoich kopalń. Rachunek jest prosty - większa moc równa się większy zysk, a wchodzące w grę pieniądze są naprawdę ogromne. Dlatego dla Genesis Mining każda sekunda jest na wagę złota. 

Dla zwykłego gracza problemem jest dziś zdobycie karty graficznej w normalnej, nie wywindowanej do góry cenie. Dla Genesis Mining problem wygląda nieco inaczej - jak najszybciej dostarczyć zakupione karty do kopalni? Okazuje się, że bardzo łatwo - trzeba wynająć kilka Jumbo Jetów, które będą te karty dla nich woziły.

Apetyt na karty coraz większy

''Czas ma największe znaczenie'' mówi dla Quartz Streng. ''Wynajmujemy całe samoloty, Boeing 747, aby dostawa była na czas. Wszystkie inne, jak na przykład transport drogą morską, oznacza zbyt wiele straconych okazji'' wyjaśnia szef Genesis.

Niedawno Ethereum mocno zwyżkowało, a koszt jednostki dobił do 400 dolarów! ''Sprzęt do kopania ma pewną cenę. I nagle cena waluty skacze z 10$ do 400$ - więc aż 40-stokrotnie. To stwarza niesamowitą okazję dla ludzi, którzy myślą o rozpoczęciu kopania''.

Jak długo kryptowaluty zostaną z nami? Niedługo w ogóle przestaniemy używać wobec nich słowa ''krypto'', bo staną się w 100% legalnymi i szeroko akceptowanymi środkami płatniczymi? Czy bańka musi w końcu pęknąć, a górnicy skończą z setkami zupełnie niepotrzebnych kart?

[źródło: game-debate.com, qz.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze