Jaki jest Wiedźmin?

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 28 Luty 2018
  • Komentuj 5

Lauren S. Hissrich to osoba, o której sporo się ostatnio pisze. Producent wykonawcza serialu Wiedźmin dawkuje nam wieści o swym projekcie bardzo oszczędnie, umiejętnie wzbudzając nadzieje fanów.

Raptem dwa dni temu Adam pisał o tym, że znany jest scenariusz pierwszego odcinka. A potem Hissrich przedstawiła na Twitterze krótki opis postaci, które znamy z uniwersum Sapkowskiego. Ze spisu postaci można wywnioskować, że serial bazować będzie nie tylko na cyklu opowiadań, ale też na pięcioksiągu. Ale czy na pewno? Może to być też element gry z fanami. Trzeba jednak przyznać, że sposób, w który Hissrich charakteryzuje bohaterów, jest ciekawy i, przynajmniej w mojej opinii, świadczy o tym, że zna się na temacie.

Kto zagra Yennefer? Ja oddaję głos na Evę Green!

Kogo tam zatem mamy? Oczywiście, Geralta, Yennefer i Ciri, a poza tym paczkę przedziwnych i rewelacyjnych postaci, z którymi podróżował Geralt - Regisa, Cahira, Milvę i Jaskra. We mnie ujawnienie tych postaci spowodowało trzepot serca, ponieważ Regis i Cahir są moimi absolutnymi idolami i aż boję się myśleć, kto ich zagra - o ile w ogóle są brani pod uwagę w serialu.

Poza nimi mamy koszmarnego najemnika Leo Bonharta, cesarza Emhyra czy diabolicznego przewodniczącego kapituły Czarodziejów, Vilgefortza.

A oto, co napisała Hissrich:

To jak to wygląda u Hissrich? Geralt to zrównoważony stoik, który w głębi serca jest delikatny i wrażliwy, ale nigdy przed nikim tego nie ujawni (jakby to było dla nas jakąś tajemnicą, haha!). Jaskra Hissrich określa bardzo trafnie jako takiego klasycznego błazna, który w swych żartach zawsze przemyci prawdę i jest głosem rozsądku. Yennefer z kolei jest jednocześnie niezależna i bezbronna - ambicja walczy w niej z chęcią posiadania rodziny, odnalezienia w innych bratniej duszy. To bardzo sprzeczna postać. 

Czy Geralt nas czymś zaskoczy?

W przypadku Regisa idealnie pasuje cytat z książki, że jest on "uosobieniem człowieczeństwa". Elokwentny, straszny, czarujący, udręczony - to wspaniały obraz wampira, który mi zawsze kojarzył się z niektórymi założeniami Anne Rice odnośnie Lestata.

Hissrich pisze nawet o... Płotce, którą irytuje, że wszystkie Płotki są takie same.

Ładnie określony został Bonhart, który jest przerażający w swym braku głębi. Czytelnicy podświadomie próbowali znaleźć w nim ludzkie cechy takie jak sumienie - na próżno.

Pozostałe postacie opisane są w taki sam trafny sposób - kilka cech i zdanie podsumowujące. To taki ciekawy news od Hissirch, który ma nam umilić oczekiwanie na kolejne wieści dotyczące prac nad serialem.

________________________________________________________________________

Skorzystam teraz z tej miłej okazji i pożegnam się z Wami. Dzisiaj odchodzę z redakcji Ja, Rock!. 

Dziękuję w pierwszej kolejności Kamili, która mnie tutaj ściągnęła, z którą przeżyłam wiele przygód cyfrowych i w  realu, i którą kocham jak siostrę :*.

Dziękuję Adamowi za wszystkie jego ludzkie odruchy, które stały w sprzeczności z obecną na streamach krwiożerczością (żaden pacyfista nie przyjmie przecież nicka Berdol Zabójca!).

Dziękuję całemu zespołowi Ja, Rock, a zwłaszcza Angelice, Adamowi Z., Michałowi, Patrykowi "Dark Graphic" za te prawie dwa lata spędzone na pokładzie.

I, przede wszystkim, dziękuję wszystkim Jaraczkom, które wspierały mnie podczas streamów - czasami tylko myśl o tym, że na mnie czekacie, skłaniała mnie do odpalenia OBS.

Nie żegnam się tak forever, bo na pewno jeszcze o mnie tutaj usłyszycie.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze