Jak się ma Escape from Tarkov?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 29 Wrzesień 2017
  • Komentuj 1

Escape from Tarkov, czyli niezwykle klimatyczna i zarazem bardzo wymagająca strzelanina od Rosjan z Battlestate Games, doczekała się nowego gameplaya. 

Pierwsze spotkanie z Escape from Tarkov, o którym pisaliśmy dla Was z Asią tutaj, było jak najbardziej pozytywne. Będąca połączeniem MMO, RPGa i survivalu gra ma niesamowity klimat, zastosowano w niej kilka bardzo ciekawych mechanik. Jednak do pełnoprawnej premiery była wtedy jeszcze daleka droga, teraz gra znajduje się w fazie zamkniętej bety, a dostęp do niej uzyskają jedynie Ci, którzy zdecydują się na zakup preordera. 

Opinie krążące w okół Escape from Tarkov są generalnie pozytywne, choć gierkę ostatnio przyćmił Playerunknown's Battlegrounds, który działa na podobnych założeniach. Ale Battlestate Games zamierza dalej EfT mocno rozwijać, czego dowodem jest nowy gameplay:

Na pierwszy plan wysuwają się gesty. Dzięki nim możemy kierować drużyną lub... wyrazić nasz ''szacunek'' poległemu z naszej ręki graczowi drużyny przeciwnej. Reszta filmu to właściwie sama walka - możemy zobaczyć całą gamę uzbrojenia, kilka rodzajów celowników oraz walki zarównio w dzień jak i w nocy. Nadal niestety nie wiemy kiedy Battlestate planują premierę gry.

Tytułem nie tak dawno zainteresowało się też kilku JaRockowców, zobaczcie jak w ucieczce z Tarkova radzili sobie Łosiu i Kromka:

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze