Jade Empire w planach Electroników?

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 04 Luty 2019
  • Komentuj 0

Znak towarowy Jade Empire został oficjalnie zarejestrowany przez Electronic Arts. Nadchodzi nowa gra od BioWare?

Jadeitowe Imperium zachęcało wschodnim klimatem i dynamiczną mechanika walki. Chociaż najpierw pojawiło się na konsole Xbox, to wciąż uchodzi za jednego z lepszych RPGów ercy PC ze stajni BioWare, a minęło już 12 lat od pecetowej premiery. W 2016 roku gra pojawiła się na urządzenia mobilne i chyba dobrze się spisała, bo 25 stycznia tego roku Electronic Arts, które posiada prawa do tytułu, zarejestrowało znak towarowy Jade Empire.

W opisie widać, że szykuje się gra sieciowa. Nie ma więc przesłanek, po których moglibyśmy spodziewać się kolejnego jRPG, ale również nie sugeruje to dzieła w wersji mobilnej.

Mike Laidlaw, odpowiedzialny za historię w Jade Empire oraz Dragon Age, zdradził w 2017 roku, że uwagę od Jade Empire 2 skutecznie odciąga seria Dragon Age. Już wtedy potwierdził, że prace nad kolejną częścią ruszyły, a jak podejrzewamy z niedawnych zapowiedzi, Solas powróci w 4 części gry. Jednak zarejestrowanie marki oraz rychła premiera Anthema (22 luty) mogą sugerować, że kolejna w kolejce będzie nowa odsłona Imperium Jadeitu.

Problemem jest jednak fakt, że Laidlaw opuścił studio BioWare niedługo po swoich słowach. Po 14 latach pracy nad najgłośniejszymi RPGami świata oficjalnie pożegnał się ze studiem 12 października 2017 roku.

[Źródło: trademarks.justia.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze