Jackson pokazuje swoje AR

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 06 Czerwiec 2017
  • Komentuj 1

Na zorganizowanej przez Apple konferencji Worldwide Developer Conference swój pokaz miał projekt Wingnut AR, dzięki któremu zwykły iPhone stanie się urządzeniem rozszerzonej rzeczywistości.

Za Wingnut AR stoi reżyser Peter Jackson (Władca Pierścieni, Hobbit), który założył nowe studio na terenie Nowej Zelandii. Wykorzystując Apple'owską technologię ARKit studio Jacksona stworzyło demo czegoś czym już niedługo może dysponować każde urządzenie z logiem nadgryzionego jabłka:

Za pokaz odpowiadał Alasdair Coull, szef Wingnut AR, który swoją przemowę zaczął przy płaskim stole. Dopiero wykorzystanie iPada sprawiło, że blat zmienił się w małe miasteczko. Po chwili ten sielankowy obrazek zmienia się w pole bitwy, bo ''stół'' został zaatakowany przez obcych. 

Jeden z niczego niespodziewających się mieszkańców próbuje nawet opuścić teren ''wioski'', co kończy się dla niego wypadnięciem poza mapę. Równie efektownie wygląda katastrofa jednego ze statków kosmicznych, który awaryjnie lądował przebijając się przez budynek.

Wingnut AR - narzędzie do tworzenia czy raczej oglądania?

Przyznacie, że efekt jaki udało sie osiągnąć Wingnut AR naprawdę potrafi zrobić wrażenie. Patrzymy na to jak już niedługo będą wyglądały gry mobilne? A może nowa technologia będzie przede wszystkim miała zastosowanie w filmach? 

[źródło: unreal engine - YTventurebeat.combgr.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze