Jack Reacher

  • Autor: Remigiusz Maciaszek
  • Opublikowano: 11 Styczeń 2014
  • Komentuj 2
Z jakiegoś powodu przegapiłem polską premierę ekranizacji powieści Lee Child'a "Jednym Strzałem". Tytuł oryginalny to po prostu Jack Reacher, a fabuła została zaczerpnięta z jednej z licznych książek tego wyśmienitego autora. Wybór lektury do ekranizacji nie jest ani wybitny, ani chybiony - praktycznie wszystkie książki Childa trzymają dobry poziom, a jedną z nich polecałem w programie Rock z Książką:
Film zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie, głównie dla tego, że Tom Cruise musiał zagrać gościa wyższego od siebie o jakieś 30 centymetrów i ku mojemu zdziwieniu zrobił to dobrze. Nie jestem do końca pewny czy ekranizacja w pełni oddaje intrygę tak dobrze jak książka, ale w zasadzie trudno tego od filmu wymagać. Wydaje mi się, że Jack Reacher jest przeznaczony głównie dla wielbicieli prozy Lee Childe'a. Dla zwykłego śmiertelnika obraz będzie raczej przeciętny, ale dla zagorzałych czytelników historia Reachera nabiera zupełnie innego wyrazu. Ekranizacja jest pełniejsza i zdecydowanie bardziej zrozumiała, a i główny bohater prezentuje się wyśmienicie. Odzyskuję też trochę wiary w możliwości Toma Cruise'a, po niezłej "Niepamięci" Oblivion (2013) i udanym "Jack Reacher" szykuje się równie ciekawy "Edge of Tommorow"

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze