iPhone 5 i 5c do zmiany

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 11 Styczeń 2018
  • Komentuj 1

Tak jak w temacie widać, starszy sprzęt Apple wraz z końcem lutego przestanie obsługiwać Pokemon Go.

Przy okazji ostatniej aktualizacji pisałam Wam o zmianach, jakie Niantic szykuje dla iOSa. Użytkownicy ugryzionych jabłek dostaną nowe możliwości VR, które są niemożliwe do wprowadenia nawet na flagowych modelach konkurencji z Androidem.

Żeby jednak wprowadzić te zmiany, urządzenia Apple trzeba będzie trochę zdziesiątkować. Od 28 lutego nowa aktualizacja sprawi, że gra nie odpali się na sprzęcie starszym niż z 2014 roku. Tym sposobem każdy, kto grał na iPhonie 5 czy 5c, iPadzie 2, 3, 4 generacji oraz iPadzie mini, nie będzie mógł więcej uruchomić aplikacji.

''Zmiana ta jest wynikiem ulepszeń w Pokemon GO, które przesuwają aplikację poza możliwości systemów operacyjnych na takich urządzeniach.''

Z doświadczenia pokemonisty wiem, że dużo osób biega ze starym sprzętem i chociaż działa to fatalnie, to jednak nie chciałabym być w skórze tych trenerów. Nie każdy chce lub może wymieniać telefony co 3 lata, a do tego dąży każda firma produkująca telefony. 

Czy Niantic strzela sobie tym w stopę? Raczej nie. O ile jest to przykre dla osób, których na nowy sprzęt nie stać, o tyle duża grupa wymieni stary sprzęt na nowy, dodatkowo zachęcona zapowiedzianymi zmianami w VR gry.

Pozostaje jeszcze kwestia Androidów. Z całą pewnością nie doczekamy się AR+ dla Samsungów czy innych telefonów. Jednak możemy też założyć, że dzięki temu nie obejmie nas ta aktualizacja z 28 lutego. Starsze Androidy powinny więc czuć się bezpiecznie, chociaż NLab już teraz uważa Pokemon Go za zbyt wymagające dla starych sprzętów, a podobno nadchodzą kolejne zmiany...

[Źródła: pokemon-go.plsupport.pokemongo.nianticlabs.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze