Ile wart jest Switch?

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 15 Listopad 2016
  • Komentuj 3

Niecałe 200 funtów za Switcha. Do przełknięcia?

Niecałe 200 funtów za Switcha. Do przełknięcia?

Nintendo Switch nadal w dużej mierze pozostaje zagadką, ale do internetu wyciekły pierwsze informacje dotyczące jego ceny. Letsplayvideogames.com donosi, że za Switcha zapłacimy około 1000 złotych. Dużo? Wiemy już, że z najnowszą konsolą od Nintendo wielkie nadzieje wiąże Nvidia, która zaprojektowała dla Switcha specjalną kartę graficzną o nazwie Tegra. Nintendo było jeszcze na tyle łaskawe, żeby zapowiedzieć datę premiery na marzec przyszłego roku i to właściwie byłoby na tyle. Nie znaliśmy ani dokładnych parametrów konsoli, ani długości życia baterii, ani ceny. Ta ostatnia pozycja, jeśli wierzyć plotkom, które dochodzą od Letsplayvideogames.com, została właśnie ujawniona. Oficjalna cena Nintendo Switch w Wielkiej Brytanii ma wynieść 199 funtów, czyli około 1000 polskich złotych.
Letsplayvideogames.com powołuje się na swoje zaufane źródła wewnątrz sieci sklepów z grami komputerowymi GAME. Donosi ono, że choć Nintendo nie sugeruje sprzedawcom ceny jaką powinni żądać za Switcha, to tyle GAME będzie żądać za każdy sprzedany egzemplarz. Mało tego! Letsplayvideogames.com twierdzi, że udało im się zdobyć informacje co do ceny za Switcha z większą ilością wewnętrznej pamięci i jedną, na razie nie ujawnioną,  grą w zestawie. Taki bundle będzie kosztował gracza już 250 funtów. Portal ujawnia także cenę dodatkowego kontrolera Switch Pro, za którego zapłacimy 40 funtów. Oczywiście ceny o jakich mowa będą oferowane we wspomnianej już sieci GAME, możliwe więc, że gdzieś najnowsze dziecko Nintendo uda się kupić taniej. Trzeba jednak zaznaczyć, że informacje te nie pochodzą bezpośrednio od Nintendo, dlatego dopóki nie doczekamy się oficjalnego potwierdzenia ze strony Japończyków, należy traktować je jako plotki.

O grach i cenach Nintendo jeszcze niespecjalnie mówiło

O grach i cenach Nintendo jeszcze niespecjalnie mówiło

Co na to wszystko Big N? ''W późniejszym terminie, jeszcze przed premierą, porozmawiamy o takich rzeczach jak ceny, dokładna data premiery i oczywiście o grach'' cytuje producenta Forbes. 1000 złotych na Switcha? To mniej niż Sony i Microsoft żądają na PS4 i Xboxa One. Jeśli więc Switch nie powali nas osiągami to może chociaż skusi ceną? [źródło: letsplayvideogames.com, forbes.com, wccftech.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze