IEM bez League of Legends

Pierwszy raz od sezonu 2011 League of Legends nie pojawi się w kalendarzu Intel Extreme Masters. Powody decyzji wyjaśnił na reddicie Michał Blicharz z ESL.

Wszystkich fanów gry Riot trzeba jednak uspokoić - Liga nie znika z kalendarza IEM, bo staje się coraz mniej popularna, wręcz przeciwnie! Ilość zawodów organizowanych przez twórców League of Legends sprawia, że najlepsi zawodnicy zwyczajnie nie mają czasu na wzięcie udziału w IEM. 

Wszystko rozbija się o terminy. W oświadczeniu napisano, że LCS nie zmieni swojego kalendarza, nawet dla odbywającego się w Katowicach dla finału IEM, co wyklucza pojawianie się LoLa  na tej imprezie podczas sezonu 17/18. Jeśli do Katowic jeździliście tylko na Ligę, to przyszłoroczny IEM możecie wykreślić ze swoich planów. 

''Nasze tegoroczne eventy odbywają się w terminach, które uniemożliwią start drużynom z LCS'' możecie przeczytać na reddicie. ''Oznacza to, że po raz pierwszy od 2011 roku LoLa na nim (IEM -przyp.red) nie będzie. Jest mi przykro, że nie zobaczę niektórych z Was w przyszłym roku''. 

Nie jest jednak wykluczone, że MOBA jeszcze pojawi się w ramach IEM. '"W momencie, w którym piszę te słowa nie jestem pewien czy wydarzenia związane z LoLem wrocą na IEM w przyszłości. Jesli kalendarz stworzony wokół LCS będzie luźniejszy, to mam nadzieję, że tak będzie. ESL będzie nadal wspierać LoLa przy okazji krajowych mistrzostw i wydarzeń na całym świecie'' napisał Blicharz.

Z tym jednak może być problem, bo jak napisali przedstawiciele Riot na swojej stronie, tworcy LoLa wierzą, że są w stanie polepszyć organizację rozgrywek Ligi. Wynikiem tego będzie cykl Rift Rivals, który ruszy 3. lipca tego roku w ''kilku lokacjach na całym świecie''.

To, że IEM da się zrobić bez Ligi udowodniły tegoroczne, podzielone na dwa osobne weekendy, edycje imprezy . Podczas pierwszego weekendu rozegrywano tylko tuniej League of Legends, następny tydzień upłynał pod znakiem CS'a i StarCrafta 2. Rozgrywki Intel Extreme Masters sporo stracą na braku LoLa?

[źródło: reddit.com, lolesports.com]

 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze