Hawajski sen postapo

  • Autor: Ja, Rock
  • Opublikowano: 17 Sierpień 2017
  • Komentuj 2

Na hawajskiej legendzie o Nightmarchers oparło swą grę studio Wyrmbyte. Nie będzie to zresztą jedyny element lokalnego folkloru, który w tej grze odnajdziemy.

Gatunkowy opis gry jest, jak to się często zdarza, maksymalnie wyczerpujący i jednocześnie dający szerokie pole do interpretacji: post-apocalyptyczny RPG shooter, w otwartym świecie. Tym, co wyróżnia ten tytuł na tle konkurencji, jest właśnie sięgnięcie do konkretnej, mało znanej w szerszych kręgach, kultury ludowej Haiti.. 

Akcja toczyć się będzie na wyspie Oahu, która została odcięta od świata na skutek wojny między poszczególnymi frakcjami. Głównym bohaterem jest Kai, wojownik przywrócony do życia we współczesności. Jego zadaniem jest wytrzebić kultystów złego boga Kalapuy i zaprowadzić na wyspie pokój. Jednocześnie musi on uważać na tytułowych potężnych strażników wyspy.

Taki widok mieć z okna, ehh...

Wyspa Oahu pełna ma być wiosek i osad, zamieszkanych przez różne frakcje. Będziemy mogli zaprzyjaźnić się z nimi, lub zrównać z ziemią. Od naszych decyzji zależeć będzie zatem, w którą stronę rozwinie się lokalna społeczność.

Kai dostanie do dyspozycji 40 umiejętności, w tym wiele zdolności mistycznych - w końcu nie jest on do końca człowiekiem. Jeśli chodzi o relacje z otoczeniem, to twórcy gry zdają się na gracza - możemy pobawić się w skrytobójcę z łukiem (to ja!), maga, albo wziąć w łapę giwerę i zaprowadzać porządek w nieco mniej subtelny sposób.

Studio Wyrmbyte opublikowało przedwczoraj filmik, na którym możemy zobaczyć, jak wygląda gra we wczesnej fazie alfa. Sądząc po różnego rodzaju bugach, jest to naprawdę wczesna faza. Gra ma się ukazać w 2018 roku, ale nie wiadomo, w którym kwartale. Weźcie na to poprawkę i nie krzywcie się za bardzo. Chciałabym zwrócić uwagę na gustowny łuk... wielbicielom Aloy oraz Lary Croft powinno się to spodobać.

Gra zostanie wydana na platformie Brightlocker (oto jej konto), na PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.

Nie pozostaje mi nic innego, jak zaprosić do obejrzenia trailera:


[Źródło: venturebeat.com, pcgamer.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze