Gry w walce z rakiem

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 16 Luty 2016
  • Komentuj 3

Przekaż 1% podatku fundacji Alvia

Na dość nietypowy pomysł na kampanię społeczną wpadała walcząca z rakiem fundacja Alivia. W swoim najnowszym spocie sięga do tematyki gier wideo! Jak to wyszło i ile pracy kosztowało stworzenie takiego filmu? Teraz, kiedy już mieliście okazję zobaczyć film, zdajecie sobie na pewno sprawę z jego wyjątkowości. Chyba nigdy wcześniej w naszym kraju nie przygotowano traktującego o raku filmu w ten sposób jaki zrobiła to Alivia. Takie wykonanie możliwe było dzięki zaangażowaniu wielu osób, w tym także sławnego Platige Image (Ci od Bagińskiego), które odpowiadało za warstwę fabularną i graficzną. A było nad czym pracować.

Gry komputerowe i walka z rakiem. Dobre połączenie?

Gry komputerowe i walka z rakiem. Dobre połączenie?

Główną bohaterką spotu jest żołnierz, w którego wciela się Ania Górska. Zanim jednak Pani Ania gotowa była zagrać wojowniczkę przyszłości przeszła krótkie szkolenie, na którym powiedziano jej w jaki sposób należy trzymać broń, jak się poruszać czy upadać. Wszystko po to by bohaterka była jak najbardziej wiarygodna. Podobnie sprawa się ma z bronią jaką trzyma. Wykonana jest ona drukiem 3D, a jej stworzenie zajęło maszynie około 70 godzin. Kolejne 50 zostało poświęcone na detale takie jak wygląd i odpowiednie sklejenie części broni tak by prezentowały jedną wspólną całość. W internecie szybko pojawiły się głosy, że stworzenie takiego profesjonalnego spotu musiało dużo kosztować, a te pieniądze można było znacznie lepiej wykorzystać. Nie można by odmówić takim głosom trochę racji gdyby nie to, że większość pracujących nad filmem osób nie wzięła za to żadnych pieniędzy. Nie spotkałem się wcześniej z sytuacją kiedy grupą docelową takich kampanii społecznych byli gracze. W końcu jest to generalnie młoda grupa wiekowa, grupa która uważa że problem nowotworów jej raczej nie dotyczy. To jak? Po zobaczeniu takiego spotu bylibyście skłonni przekazać Wasz 1% podatku dla fundacji Alivia? I jak zareagowali by na taki spot Wasi rodzice? Po jego obejrzeniu przyszłoby im do głowy, że tutaj w ogóle chodzi o walkę z rakiem?

Do walki z rakiem potrzebna jest amunicja - pieniądze!

Do walki z rakiem potrzebna jest amunicja - pieniądze!

Przekaż 1% podatku fundacji Alvia

[źródło: spidersweb.pl, facebook.com, youtube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze