Grim Dawn Ashes of Malmouth - potężny dodatek!

  • Autor: Broda ty
  • Opublikowano: 20 Październik 2017
  • Komentuj 1

Na rynku gier, w gatunku hack'n'slash nie tylko Path of Exile i Diablo są warte uwagi. Po kilku latach rozwoju twórcy ze studia Crate Entertainment wydali duży dodatek do swojego Grim Dawn - bardziej klasycznej formy aRPG. Ashes of Malmouth przeniesie nas w miejskie tereny, ale nie tylko. Przed Wami krótki opis tego, co czeka nas w dodatku oraz dwa materiały jarockowych fanów mordobicia potworów - swoje wrażenia przedstawił Brodaty, a początek dodatku możecie obejrzeć u Rivida.

Twórcy z Crate kontynuują stary model rozwijania produkcji - DLC ma być DLC - a nie zestawem pierdół. W czasach kiedy modne jest krojenie gier na części, bez których czujemy solidny niedosyt dodatek Ashes of Malmouth jest deserem do dania głównego - według twórców rozwija grę o około 50%. Czy to prawda? To pokażą Wam poniższe materiały. Warto zaznaczyć - Grim Dawn jest po polsku. Pewne jest jedno - otrzymujemy dwa nowe rozdziały fabularne - każdy na minimum kilka godzin wyłącznie gry w wątku głownym. Druga istotna nowość to dwie klasy postaci - Ashes of Malmouth dodaje nam inkwizytora oraz nekromantę. Istotną sprawą jest fakt, że Grim Dawn bazuje na mieszaniu klas postaci, co znacząco rozwija treść. Przykładowo wybierając na początku nekromantę i korzystając z jego umiejętności jako drugą klasę (trzeciej już nie ma) wybieramy okultystę, który wzmocni naszych przywołańców swoimi aurami. Co jeszcze w dodatku?
Niemal podwojono ilość rzadkich i legendarnych przedmiotów - w Grim Dawn są one inaczej "tworzone" przez system niż w Path of Exile lub Diablo 3. Tutaj mamy przedmioty rzadkie, które mają swoje unikalne nazwy (ikonkę, wygląd, styl) oraz delikatnie losowe statystyki. Do tego mamy przedmioty legendarne i z zestawów. Ich ilość podwojono. W trakcie ekspoloracji napotkamy cztery nowe frakcje - ich mechanika jest czymś prawdopodobnie unikatowym wśród innych gier aRPG - zdobywając poważanie danej frakcji poprzez zabijanie potworów, bossów i questy otrzymujemy dostęp do nowych przedmiotów, ulepszeń oraz modyfikatorów.

Pełną listę zmian jakie wnosi Ashes of Malmouth znajdziecie na oficjalnej stronie gry, zaś sam dodatek na Steamie w dość sporej cenie 18€ na Steamie. Dodatek jest jednak warty takiego wydatku - to klasyczny expansion pack!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze