From Russia with news #8

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 01 Grudzień 2017
  • Komentuj 1

Witam ponownie w cyklu poświęconym rosyjskim newsom. Dziś mam dla Was kilka interesujących premier oraz informacji, które potwierdzają, że Rosjanie bardzo serio traktują e-sport. Nie będzie to jednak kolejna dawka wiadomości o turniejach – w tym tygodniu był lekki przestój. I dobrze, bo ileż można czytać o rozgrywkach, w których i tak nie weźmiemy udziału, bo są za daleko, a wyrobienie wizy trwa...

Po kolei:

1.            Bitwa rosyjskich uniwersytetów w LoLa

2.            Nowy RPG prosto z Petersburga

3.            Rosyjska scena e-sportowa wcale nie taka fajna?

4.            Rosyjska serwery PUBG jednak nie w tym roku

5.            Moskiewskie spotkania z ekspertami od gier

6.            Nowa MMO osadzona w Syberii już niedługo na Steamie

7.            –CYCKI ALERT – jednym słowem, Japończycy


1.  Bitwa rosyjskich uniwersytetów w LoLa

Riot Games wraz z Red Bullem zorganizują "Bitwę Uniwersytetów". Będzie to turniej LoLa przeznaczony dla studentów uczelni z państw WNP. Do udziału zostaną dopuszczeni gracze z rosyjskich serwerów LoL z poziomem minimum 11. Kwalifikacje rozpoczną się w lutym. Na specjalnej stronie gracze będą mogli dobrać się w drużyny z tej samej uczelni. Starcia odbędą się wg zasady "Ślepego wyboru", co oznacza, że drużyny nie będą wiedziały, jakie postacie wybrali przeciwnicy. Finał Bitwy Uniwersytetów przewidywany jest na marzec 2018.

Poniżej możecie obejrzeć, jak wyglądały finały w 2016 roku:


2. Nowy RPG prosto z Petersburga

Studio z Petersburga Ink Staind Games rozpoczęło pracę na grą Stoneshard. Ma to być dwuwymiarowa gra RPG rougelike, w której śmierć głównego bohatera nie wiąże się z zakończeniem gry. Jego miejsce zajmuje po prostu kolejna postać z drużyny.

Stoneshard będzie osadzona w klimatach fantasy i obiecuje zupełnie nowe wyzwania dla wielbicieli tego typu gier – a przynajmniej tak obiecują jej twórcy. Na początku 2018 roku gra pojawi się na Kickstarterze, a premiera przewidywana jest na koniec roku. Teaser prezentuje się dość skromnie i nie wynika z niego zbyt wiele, ale może za jakiś czas dostaniemy więcej informacji.


3. Rosyjska scena e-sportowa wcale nie taka fajna?

Podczas streama Kiril "Likkrit" Małofiejew, znany gracz LoL, skrytykował rosyjski e-sport. Uznał on, że brakuje mu typowo sportowej dyscypliny, przez co ciężko jest znaleźć inwestorów, a drużynom brakuje pieniędzy na rozwój.

Według jego słów, rosyjska scena LoL przynosi pieniądze tylko osobom, które pracują bezpośrednio w Riot Games. Po jakimś czasie Kirill skasował swojego streama, ale strona Cybersport zdążyła spisać listę jego uwag. Szczególnie ostro wypowiadał się on na temat drużyny Albus NoX, która nie płaciła zawodnikom ani współpracownikom, ale z jego wypowiedzi wynikało, że niejasne warunki współpracy i niepewna atmosfera odnośnie zapłaty dotyczy większości profesjonalnych graczy LoLa.

Likkrit


4. Rosyjska serwery PUBG jednak nie w tym roku

Niedawno pisałam o tym, że rosyjski gracze PUBG doczekają się własnych serwerów i wsparcia technicznego. Wszystko to miał zorganizować serwis Mail.ru. Okazało się jednak, że wcale nie będzie to ani takie łatwe, ani zwłaszcza takie szybkie, jak pierwotnie zakładano. Wszystko z winy pośpiechu z wyjściem z fazy wczesnego dostępu. Organizacja serwerów w Moskwie nie może odbyć się bez wsparcia PUBG Corp, Rosjanom pozostaje zatem jeszcze trochę poczekać.

Wania, Saszka i Wołodia serwery dostaną, ale jeszcze nei teraz


5. Moskiewskie spotkania z ekspertami od gier

8. grudnia w Moskwie w Wyższej Szkole Biznesu i Informatyki odbędzie się dzień wykładów związanych z branżą gier. Od godziny 12.00 do samego wieczoru wszelkiej maści eksperci (tacy jak np. Richard "Levelord" Gray czy Tony Watkins z EA Russia) będą dzielić się swoim doświadczeniem oraz historiami związanymi z gamedevem. Podczas imprezy będzie też oczywiście możliwość pograć w różne gry indie, wziąć udział w konkursach, konsultacjach. Co więcej, udział w imprezie będzie całkowicie za darmo.


6. Nowa MMO osadzona w Syberii już niedługo na Steamie

W grudnia w Early Access na Steamie pojawi się gra rosyjskiego studia Valga Games. Produkcja nosi tytuł Ancient Siberia, przynależeć będzie do gatunku MMORPG- survival sandbox, a osadzona zostanie, jak sam tytuł na to wskazuje, w regionie Syberii. Twórcy opisują ją jako słowiańskie fantasy pełne mitów i legend dawnej Syberii. Gra ma posiadać rozbudowany crafting, magię opartą o runy oraz rozbudowany system walki bronią białą. Na filmie poniżej możecie ocenić, jak wygląda system magii:


7. CYCKI ALERT – jednym słowem, Japończycy

A to taka osobliwość na koniec newsów, czyli gra z cyklu "dziwne rzeczy, które mają miejsce w Japonii, bo nigdzie indziej nie przejdą". Otóż, jest to gra Labyrinth Z studia PQube. Progres w grze został pokazany w sposób bardzo.... nawet nie wiem, jakiego epitetu użyć: dosadny? Pełny? Cokolwiek bym nie powiedziała, będzie źle, więc przejdę do konkretów – im dalej idziemy, tym większy mamy biust. Celem bohaterek będzie znalezienie Graala urody, który spełnia życzenia, a droga do niego wiedzie przez skomplikowane podziemia i masę potworów. Gra pojawi się w Europie i USA na wiosnę 2018 roku, przeznaczona jest na platformy PS4 oraz PS Vita. Poniżej macie trailer, a ja powiem tylko: do zobaczenia za tydzień!

 


 

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze