Fortnite najlepiej zarabiającą grą roku

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 04 Styczeń 2020
  • Komentuj 0

Znowu. Tak, moi mili, Fortnite po raz kolejny zgarnia tytuł najlepiej zarabiającej gry roku. Nie jest to żadne, oficjalne odznaczenie, ale przywykliśmy polegać na raportach firmy SuperData, która od lat bada rynek gier i dostarcza nam całkiem konkretnych informacji, jeśli chodzi o finanse. Ponownie przygotowali podsumowanie roku z którego wynika, że w 2019 roku Fortnite zarabiał najwięcej.

Fortnite wciąż zarabia, jak szalony

Dzieło Epic Games wciąż jest na szczycie. Warto przy tym zaznaczyć, że Fortnite to darmowa produkcja, więc cały dochód na poziomie 1,8 miliardów dolarów pochodzi ze sprzedaży przedmiotów kosmetycznych i battle passa. Nieco gorzej wypadło League of Legends które w 2019 roku zarobiła 1,5 miliardów dolarów, co jak na dziesięcioletnią produkcję również jest doskonałym wynikiem.

Jako ciekawostkę wspomnę o Dungeon Fighter Online, czyli sieciowej grze, która u nas nie cieszy się za dużą popularnością. Nie przeszkodziło to jednak temu tytułowi zarobić 1,6 miliardów dolarów w zeszłym roku i pula ta pochodzi praktycznie wyłącznie z Chin. Z jednej strony to przerażające, a z drugiej fascynujące.

Tyle samo, co League of Legends zarobiło Candy Crush Saga oraz Honour of Kings (ten ostatni nawet więcej!), czyli mobilne gry. Warto do tego dodać, że za nimi wciąż dzielnie walczy Pokemon GO z przychodem na poziomie 1,4 miliardów dolarów.

Jeśli chodzi o ogólne zarobki to również w tym roku dominuje rynek gier mobilnych, generujący przychód dwukrotnie większy od PC-towego – prawie 65 miliardów dolarów do niecałych 30 miliardów. Konsole z kolei zarobiły około 15,5 miliardów dolarów. W podsumowaniu warto zaznaczyć, że cały rynek interaktywnej rozgrywki zarobił o około 4% więcej, względem roku 2018.

Raport SuperData jasno wskazuje, że najlepszą monetyzację mają gry Free-to-Play. Twórcy wyliczyli nawet, że na każde pięć dolarów wydanych na gry, cztery z nich przypadły właśnie na darmowe produkcje! Wy również tak chętnie kupujecie przedmioty kosmetyczne?:)

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze