Facebook brata się z Blizzardem

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 07 Czerwiec 2016
  • Komentuj 2

Już niedługo Facebook i Blizzard pójdą ręką w rękę

Już niedługo Facebook i Blizzard pójdą ręką w rękę

Facebook ze streamami jakoś specjalnie się nie kojarzy, ale niedługo wszytko ma zostać wywrócone do góry nogami. Umowa między portalem Zuckerberga i Blizzardem zakłada daleko idącą współpracę.  Zapowiada się naprawdę wielka rzecz? Blizzard chwali się na swoim blogu możliwościami jakie da graczom współpraca między oboma gigantami. Choć Facebook streamerską potęgą nie jest, to niedługo dzięki Blizzardowi wiele może się zmienić. Na spotkaniu w Paryżu obie firmy ustaliły, że nawiązują współpracę, która ma przede wszystkim na celu umożliwienie ogromnej rzeszy fanów gier Blizzarda lepszą interakcję. Pierwszym krokiem ma być dołożenie opcji logowania się do Battle.net za pomocą Facebooka. Współpraca ''pozwoli graczom logować się do gier takich jak World of Warcraft, Heroes of the Storm, Hearthstone, Diablo III, StarCraft II, a także do ostatniego przeboju Blizzarda, gry Overwatch, za pomocą konta na Facebooku'' napisał Gio Hunt z Blizzarda. Drugą i wydaje się znacznie ważniejszą rzeczą, będzie możliwość streamowania swoich gier wprost na oś czasu na Facbooku. ''W gry Blizzarda najlepiej grać ze znajomymi, więc bardzo ważne jest dla nas zapewnienie naszym graczom funkcji i usług, które sprawią, że dzielenie się wrażeniami z rozgrywki będzie łatwe i przyjemne” możecie przeczytać we wpisie. Na razie Blizzard robi co może, żeby umożliwić streamowanie Overwatcha, ale w niedługim czasie dołączą do niego także inne gry.

Overwatch pójdzie na pierwszy ogień. Reszta gier niedługo później

Overwatch pójdzie na pierwszy ogień. Reszta gier niedługo później

''Blizzard posiada pełną pasji społeczność graczy i absolutnie wyjątkowe doświadczenie, gdy chodzi o wydawanie gier na najwyższym poziomie” mówi Leo Olebe z Facbooka i jak widzicie nie szczędzi komplementów swojemu nowemu partnerowi. Jak napisano w poście na blogu, to w dużej mierze Facbook pomógł Blizzardowi rozpropagować ich drużynowego shootera. ''Dzięki potężnym możliwościom docierania do klienta docelowego Facebook za pomocą tych platform (FB, Instagram -przyp. red)pomógł Blizzardowi zaprezentować grę szerokiej grupie potencjalnych odbiorców należących do grona 1,65 miliarda użytkowników Facebooka i 400 milionów użytkowników Instagrama''. A jak duża jest społeczność graczy na Facebooku?

Co na to wszystko obecny lider?

Co na to wszystko obecny lider?

Olebe ocenia ją na około 650 milionów ludzi, więc na pewno znajdzie się wśród nich ktoś, kto na grę sygnowaną logiem Blizzarda na pewno się skusi. Jeśli liczbę tą porównamy ją do internautów, którzy gierki oglądają za pomocą Twitcha to porównanie wypada zdecydowanie na korzyść Facebooka - serwis Amazona ogląda ''jedynie'' około 100 milionów ludzi miesięcznie. Niestety nie ujawniono kiedy dokładnie wszystkie te możliwości staną się dostępne dla graczy. Może macie jakieś typy? [źródło: blizzard.gamespress.com, expandedramblings.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze