Eurowizja na Netflix!

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 08 Maj 2019
  • Komentuj 0

Eurowizja 2019 w Tel Awiwie startuje już w najbliższy wtorek 12 maja z pierwszym półfinałem, ale Netflix ma dla nas niespodziankę. Nie obejrzymy co prawda konkursu na platformie, ale powstanie serial Eurovision, który dotyczyć będzie właśnie tego wydarzenia. Tak, dobrze czytacie. Powstaje serial o Eurovision Song Contest!

Reżyserem filmu został David Dobkin, znany z filmu o Królu Arturze, a za scenariusz odpowie duet Andrew Steele i Will Ferrell. Nie wiadomo jeszcze, jak poprowadzone zostanie fabuła, ale możliwe, że opowie historię konkursu Eurowizji od samego początku, czyli od roku 1956. 

W obsadzie zobaczymy zarówno scenarzystę i producenta serialu, Willa Farrella, który ma również doświadczenie jako wokalista, oraz Rachel McAdams, która partnerowała Farrellowi na planie Polowania na Druhny. Jest to już drugi serial Farrella dla Netflixa, rok temu w maju pojawiła się jego komedia romantyczna - Ibiza, która udowania, że miłość od pierwszego wejrzenia w klubie na Ibizie jest jednak możliwa. Film był raczej z tych przeciętnych, ale chyba coś w sobie ma, bo zapamiętałam go całkiem nieźle. Oby podobnie było z moją ukochaną Eurowizją.

Eurowizja 2019 Tel Awiw - rozkład jazdy i co warto wiedzieć o tegorocznym Eurovision Song Contest?

Po wygraniu przez Nettę z utworem Toy zeszłorocznej edycji, tym razem konkurs trafia do Tel Awiwu. Pierwszy pół finał, na którym zobaczymy reprezentację Polski - zespół folk moder Tulia z piosenką Fire of Love, odbędzie się 14 maja we wtorek. W czwartek 16 maja odbędzie się drugi półfinał,a  w sobotę 18 maja wielki finał, podczas którego poznamy zwycięzcę tegorocznej Eurowizji.

Niedawno z Michałem oceniliśmy na streamie wszystkie tegoroczne propozycje i wybraliśmy swoich faworytów. Jeżeli interesuje Was ten konkurs piosenki, to zapraszam do oglądania.

[Źródło:thesun.co.uk]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze