Escapists 2 - ucieknijmy razem

  • Autor: Joanna Pamięta-Borkowska
  • Opublikowano: 29 Lipiec 2017
  • Komentuj 0

Urocza gra sandboxowa o ucieczce z więzienia będzie miała swoją premierę 22. sierpnia.

Pierwsza część cieszyła się dużą popularnością - została sprzedana w prawie 4. milionach kopii. Celem gry jest zaplanowanie oraz przeprowadzenie ucieczki z więzienia.

Nasze więzienie to U.S.S Anomaly, gigantyczna twierdza szybująca w kosmosie, obsługiwana przez roboty oraz nadzorowana przez złowieszcze SI. Planowanie ucieczki będzie inne niż w grach typu Monaco - będziemy musieli nie tylko dokładnie opracować plan więzienia, ale też sporządzić broń ( np. domowy paralizator do usypiania strażników) oraz narzędzia niezbędne do ucieczki, czy też nauczyć się tras strażników. Przy okazji będzie można wykonać liczne poboczne zadania, za które dostaniemy różne przydatne przedmioty oraz wdzięczność innych więźniów - dobre relacje ze współwięźniami mogą znacznie ułatwić nam ucieczkę.

Gra posiada charakterystyczną grafikę 2D, której stopień słodyczy ciekawie kontrastuje z wysokim poziomem trudności.

Druga część The Escapists została wzbogacona o tryb drop-in / drop-out, na którego brak w części pierwszej narzekali gracze. Dadzą nam one, między innymi, możliwość dołączenia do gry już w trakcie ucieczki innego gracza i przeważenie szali zwycięstwa w ostatniej chwili. Do rozegrania dostaniemy 10 rodzajów więzień, z których będziemy mogli nawiać sami albo w grupie znajomych (tryb multi do 4 graczy).

Gra będzie obsługiwała platformy Xbox One, PlayStation 4 oraz PC.

A teraz zapraszam do najnowszego trailera:

 

[Źródło: gameguru.ru, gamasutra.com, twinfinite.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze