Epic Games daje 100 mln $ na esport

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 22 Maj 2018
  • Komentuj 1

Epic Games, twórcy najpopularniejszego obecnie battle royale'a jakim jest Fortnite, ogłosili, że zamierzają przeznaczyć 100 milionów dolarów na nagrody w esportowych zawodach Fortnite.

Będzie się o co bić!

Z popularnością Fortnite i z milionami jakie codziennie wydawane są tam w ramach mikrotransakcji, twórcy mogliby kupić sobie po jakimś jachcie i do końca życia odcinać kupony. Tymczasem Epic woli iść inną, zdecydowanie bardziej atrakcyjną z punktu widzenia gracza, drogą. Studio ogłosiło wczoraj, że w sezonie 2018/2018 zamierza przeznaczyć okrągłe 100 milionów dolarów na pule nagród w przeróżnych zawodach Fortnite.

Epic nie dało jeszcze dokładnie znać, w jaki sposób pieniądze będą rozdzielane, ani na ile turniejów zostaną rozdzielone, ale kiedy mamy w puli 100 milionów dolarów, to raczej żaden gracz biorący udział w rozgrywkach nie powinien poczuć się poszkodowany. Deweloper stwierdza też, że chciałby, aby ich zawody były dostępne dla wszystkich i koncentrowały się na radości płynącej z grania i oglądania. Jak konkretnie zamierzają to zrobić? Nie wyjaśnili. 

Trzeba jednak przyznać, że Epic Games kolejny raz udowadnia, że wie jak należy rozwijać grę, żeby ta nie tylko zarabiała kokosy (jednocześnie nie odrzucając graczy jakimiś wymyślnymi opłatami wewnątrz gry), ale nadal przyciągała nowych graczy. No i 100 milionów dolarów w pierwszym esportowym sezonie Fortnite na pewno nie zaszkodzi jego popularności.

Na szczegóły i terminarz musimy jeszcze poczekać

[źródło: epicgames.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze