Gry Electronic Arts idą na Steama

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 31 Październik 2019
  • Komentuj 1

Jakiś czas temu marudziłem, że (prawie) każdy wydawca gier ma teraz swoją platformę. Nie ważne ile produkcji mają pod swoim sztandarem, posiadanie własnego sklepiku jest w modzie. Cześć gier jest ekskluzywnie dostępna tylko na platformie danego wydawcy, a niektóre nie – nie oznacza to jednak, że jesteście od niej wolni. Bywa bowiem, że jeśli chcecie coś uruchomić na Steam to i tak ostatecznie kończy się na włączeniu dodatkowego oprogramowania. Po co ten przydługi wstęp? Ano, gry Electronic Arts idą na Steama!

Electronic Arts łączy siły ze Steam

Wygląda na to, że do Electronic Arts dotarło, że ich Origin wcale nie jest tak kuszący, jak się im najwidoczniej wydawało. Gry wydawane przez tą firmę znowu będą dostępne na Steamie. EA potwierdziło nawiązane współpracy z Valve – pierwsza produkcją jest Star Wars Jedi: Fallen Order, które możecie już pre-orderować na Steamie.

Następne gry z czasem będą pojawiały się na największej i najpopularniejszej platformie na świecie. Potwierdzano The Sims 4 oraz Unravel 2. W przyszłym roku dotyczyć to będzie również tytułów multiplayerowych, jak Apex Legends, FIFA 20, czy Battlefield 5. Co ciekawe, nie będzie żadnego podziału pomiędzy graczami Origin, a Steam. Jakby tego było mało, usługa EA Access udostępniona zostanie również na Steamie.

A jak się to ma do nas, graczy? Cóż, jedna platforma mniej na dysku :).

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze