Electronic Arts olewa E3

  • Autor: Adam Berdzik
  • Opublikowano: 28 Styczeń 2016
  • Komentuj 4
ea_play1 W tym roku na E3 nie będzie stanowiska Electronic Arts. Zamiast tego Elektronicy zorganizują swoją własną imprezę. EA Play rozpocznie się jednocześnie w Los Angeles i Londynie.  Electronic Entertainment Expo w tym roku będzie uboższe o jednego z największych wydawców gier na świecie. EA zdecydowała, że wśród gąszczu zapowiedzi i trailerów jakie na E3 prezentują najważniejsi producenci ze świata, graczom jest trudno zobaczyć wszystko co firma chce im pokazać. Odpowiedzią na ten problem ma być ich własny konwent o nazwie EA Play, na który wstęp będzie całkowicie darmowy. Co ciekawe impreza odbywać się będzie w dwóch miastach jednocześnie. Dłuższy trzydniowy event zaplanowano od 12 do 14 czerwca w amerykańskim LA. W ten sam dzień co w Mieście Aniołów rusza także europejskie EA Play, które odbędzie się w Londynie. W przypadku Starego Kontynentu event będzie trwał tylko jeden dzień. Nie wiadomo jeszcze w jaki sposób Elektronicy będą rozdzielać bilety, bo jak się domyślam, chętnych na wydarzenie nie zabraknie. W tej sprawie wiemy tylko tyle, żeby na event się zapisać i wyczekiwać dalszych informacji.

Elektronicy chcą się bawić sami

Elektronicy chcą się bawić sami

''Nasi gracze stoją za wszystkim co robimy'' mówi EA na swojej stronie. ''Więc tego lata otwieramy się na świat z naszymi unikalnymi wydarzeniami w Los Angeles i Londynie. Przyjedziemy z nowymi grami, pokażemy dema, odbędą się też zawody... i to Wy macie to wszystko wypróbować''. Co takiego może czekać na nas w Londynie i LA? Pełna lista gier ma być podana w najbliższym czasie, ale nie powinno dziwić jeśli będziemy mieli dane wypróbować Battlefielda 5, o którym krąży bardzo wiele plotek. Podobne nadzieje wiązane są z Mass Effect: Andromeda, którego premiera zapowiedziana jest na ten rok. Brak Electronic Arts będzie pewnie stanowił pewien cios dla organizatorów największej imprezy z branży gier komputerowych jaką bezapelacyjnie jest E3. Gamespot zapytał odpowiedzialną za przeprowadzenie E3 firmę The Entertainment Software Association o komentarz w sprawie braku EA na ich wydarzeniu: ''Gracze EA podkreślają ważność E3 jako światowego launchpada dla newsów z gier, zapowiedzi i emocji. Jak zawsze czekamy na ich wkład w E3 i nie możemy się doczekać, kiedy sami będziemy mogli wypróbować ich gry''. Łabędzi śpiew? Zaznaczę tylko, że EA Play rozpoczyna się zaledwie na dwa dni przed E3 zaplanowanym od 14 do 16 czerwca. W przypadku amerykańskiej edycji wydarzenia Elektroników wynajęto halę Club Nokia znajdującą się zaledwie kilka kroków od Los Angeles Convention Center gdzie odbędzie się E3.

Własna konferencja EA. Początek końca E3?

Własna konferencja EA. Początek końca E3?

[źródło: ea.compcgamer.comgamespot.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze