Elder Scrolls 6? Tak, ale za kilka lat

Bethesda i w zasadzie niczego więcej nie muszę dodawać. Firma ta budzi skrajne emocje i w ostatnich latach mocno zszargała swoja opinię. Pewną wisienką na torcie był Fallout 76 oraz zamieszanie dookoła niego. Niemniej w tym przypadku jest w zasadzie tak samo, jak u Blizzarda – wystarczy jedna, dobra gra i gracze przymkną oko na dawne zaszłości. Ja wiem, że część z Was zadeklaruje, że będzie odwrotnie, ale już nie raz okazało się, że nasza społeczność bardzo szybko wybacza lub zapomina. Dlatego, jeśli taki Blizzard da nam dobre Diablo 4 to pokochamy go ponownie. Dlatego, jeśli taka Bethesda da nam dobre The Elder Scrolls VI to pokochamy ich ponownie. Tylko kiedy to będzie?

The Elder Scrolls VI powstaje, ale nie spodziewajcie się rychłej premiery

Nie bez powodu wspominam o tych dwóch grach w ramach jednego newsa. Okazuje się bowiem, że zarówno Bethesda, jak i Blizzard nie śpieszą się ze swoimi projektami. Pierwszy „zwiastun” Elder Scrolls 6 otrzymaliśmy podczas E3 2018. Ciężko nazwać go nawet zwiastunem, ale jakaś tam zajawka była. Teorie spiskowe wystartowały i fani są przekonani, że trafimy do Hammerfell lub High Rock. Co na to Bethesda? Ano nic, milczy.

Podczas PAX East 2018 Todd Howard uprzedził, że The Elder Scrolls VI czeka długa droga i sporo wody w Wiśle upłynie (o ile susza nie wykończy nas wcześniej) zanim grę otrzymamy. Czy w tym roku coś się w temacie zmieniło? Nie, Bethesda nadal nie ma nam nic do powiedzenia, czy dodania. Gra powstaje, ale minie kilka lat zanim ją zobaczymy.

I tutaj wkracza właśnie Blizzard ze swoim Diablo 4 z którym sytuacja jest również podobna. Nie wiadomo kiedy otrzymamy nowego hack’n’slasha i możemy się jedynie zakładać, co ujrzy światło dzienne, jako pierwsze – Diablo 4 czy The Elder Scrolls VI? W obu przypadkach czekam, bo chętnie dam szansę Blizzardowi oraz Bethesdzie.

P.S. <reklama> Blizzardowi zwłaszcza, bo mam alfę dodatku Shadowlands i powiem szczerze, że zapowiada się on całkiem wybornie. Jeśli zatem ktoś chce przekonać się, co zaoferuje nowe rozszerzenie do World of Warcraft to zapraszam na swojego streama. Prezentację Shadowlands rozpocznę w środę, 13 maja o godzinie 18:00 w tym miejscu! </reklama>

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze