Dziś startuje Siege Survival: Gloria Victis!

  • Autor: Patryk "PefriX" Manelski
  • Opublikowano: 18 Maj 2021
  • Komentuj 0

Gloria Victis powinna być Wam znana. To bowiem istotna nowela Elizy Orzeszkowej, którą polecam każdemu przeczytać. Gracze MMO mogą również kojarzyć grę o podobnym, a nawet takim samym tytule. Również odpowiadają za nią rodacy, więc i ją polecam – zwłaszcza, gdy lubicie średniowieczne klimaty z nutką survivalu. Na rynku pojawiła się jednak kolejna Gloria Victis, ale tym razem Siege Survival: Gloria Victis, czyli strategia z elementami survivalu!

Polskie Siege Survival: Gloria Victis jest już dostępne!

Siege Survival: Gloria Victis to w pewnym sensie spin-off dla MMO Gloria Victis. Tym razem otrzymujemy jednak strategię, która garściami czerpała z This War of Mine. Fabularnie przenosimy się do średniowiecza z nutką fantasty. Przejmujemy kontrolę nad cywilami zamkniętymi w oblężonym zamku. Trzeba będzie pomóc im przetrwać kilka tygodni ataków ze strony najeźdźców, zanim przybędzie odsiecz.

Zadanie nie będzie łatwe, bowiem podopieczni będą narażeni na różne niebezpieczeństwa. Mimo, że nie biorą bezpośredniego udziału w obronie twierdzy, to wciąż ich życie wisieć będzie na włosku. Zabawa podzielona została na dwa etapy – nocą cywile ruszają do ruin miasta, aby zebrać zapasy, unikając patrolów wrogich wojsk. W trakcie eskapad możemy handlować z innymi szabrownikami lub pomagać potrzebującym.

W trakcie dnia będziemy musieli zajmować się dystrybucją naszych skromnych zasobów tak, aby jak najwięcej cywili miała godziwe warunki życia. Przyjdzie nam budować konstrukcje, które polepszą nasze warunki lub pozwolą wytwarzać potrzebne rzeczy. Dzięki nim poradzimy sobie lepiej nie tylko z głodem czy strachem, ale również chorobami. W trakcie „zabawy” w Siege Survival: Gloria Victis podejmiemy również moralne decyzje, które odbiją się na przyszłości naszych podopiecznych.

Zainteresowanych grą odsyłam na Steama. Znajdziecie tam również demo, więc sami ocenicie, czy Siege Survival: Gloria Victis przypadnie Wam do gustu! Gra normalnie kosztuje około 115 złotych, ale teraz wyrwiecie ją za niecałe 92 złote!

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze