Drony w War Thunder

  • Autor: PefriX
  • Opublikowano: 02 Wrzesień 2022
  • Komentuj 0

Gaijin Entertainment ogłasza, że aktualizacja zawartości „Age of Drones” do gry War Thunder zostanie wydana we wrześniu, wprowadzając do wirtualnego pola bitwy rozpoznawcze i uderzeniowe UAV. Ta nowa funkcja znacznie rozszerzy opcje taktyczne dla graczy, którzy walczą przy użyciu nowoczesnych opancerzonych pojazdów naziemnych. Aktualizacja doda również dziesiątki nowych czołgów, samolotów, helikopterów i okrętów do i tak już ogromnej listy starannie odtworzonego sprzętu wojskowego z prawdziwego zdarzenia, a także nowe mapy i inną zawartość.

Drony w War Thunder

Drony są obecnie kluczowym elementem każdej zaawansowanej technologicznie armii i dają możliwość bycia pierwszym, który wykryje i zniszczy wroga. Z drugiej strony, drony są dość podatne na ataki i w zasadzie są materiałami eksploatacyjnymi we współczesnych działaniach wojennych. Mogą zostać zestrzelone ze zwykłego uzbrojenia lub „namierzone” przez radar z zestawu przeciwlotniczego i zniszczone za pomocą rakiety. Gracze War Thunder zobaczą i doświadczą, jak właściwie drony wpływają na bitwy pancerne w XXI wieku.

Nowoczesne czołgi lekkie w War Thunder otrzymają możliwość wystrzeliwania małych dronów zwiadowczych. Dowódca będzie mógł wysłać takie urządzenie w niebo w samym środku bitwy i przełączając się na nie za pomocą specjalnego przycisku, sterować dronem w celu rozpoznania lokalizacji pod kątem wrogich pojazdów.

Taki UAV ma wystarczająco dużą pojemność baterii, aby patrolować pole walki do końca bitwy lub do momentu zestrzelenia albo zniszczenia pojazdu, z którego dron jest sterowany. Wszystkie UAV posiadają „kamerę celowniczą”, która pozwala graczom na zwiad w interesującym ich obszarze z dużej odległości. Dodatkowo niektóre modele są wyposażone w celowniki z termowizją.

Aktualizacja Age of Drones wprowadza również trzy rodzaje dronów uderzeniowych: rosyjskiego Oriona, chińskiego Wing Loong 1 oraz amerykańskiego MQ-1 (można go używać w War Thunder, grając jako dowolny kraj z wyjątkiem Rosji i Chin). Każdy uderzeniowy UAV przenosi przeciwpancerne pociski kierowane, które można wykorzystać do rażenia schowanych wrogów bez narażania na niebezpieczeństwo operatora drona.

Legendarny dron MQ-1 służył w armii USA w latach 1994-2018 i był wykorzystywany w wielu współczesnych konfliktach - od Jugosławii i Iraku po Afganistan, Syrię i Jemen, a także stał się gwiazdą kultowych filmów hollywoodzkich. Więcej informacji na temat zawartości Age of Drones i nowych funkcji zostanie opublikowanych na oficjalnej stronie gry w najbliższych tygodniach.

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze