Draugen przyzwie ducha Dreamfall Chapters

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 14 Listopad 2018
  • Komentuj 1

Red Thread Games znowu w dobrej formie. Kolejna przygodówka Norwegów zabierze nas, a jakże, do kraju samych wikingów. Nordyckie kryminały wciąż są w modzie, a gra w klimacie Fjord Noir z początku XX wieku może być świetną bazą na wciągającą historię. 

Czego możemy spodziewać się po kolejnym tytule Red Thread? Draugen na dzień dobry przywita nas (oczywiście) motywem zaginionej siostry. Edward, główny bohater, wraz ze swoją towarzyszką Lissie wyrusza do Norwegii by odszukać dziewczynę. Lissie będzie żywo dzielić się z nami swoimi przemyśleniami, wdając się w długie dialogi z naszym Edwardem i starając się rozwikłać tajemnicę wioski Graavik. Poza tym, sam trailer prezentuje się bardzo dobrze, i oby finalnie gra prezentowała ten sam poziom.

Sam tytuł gry już przenosi nas w krainy mitologii nordyckiej. Draugr, od którego to słowa pochodzi, to znany nawet ze Skyrima nieumarły stwór, często pojawiający się w pobliżu wody. Oby mitologiczne wątki wracały jak najczęściej, bo Norwegowie udowodnili ostatnio mobilną przygodówką The Frostrune, że klimat skandynawski to rewelacyjne tło na wciągającą, psychologiczno-przygodową grę. 

Długo przyszło nam czekać na kolejne dzieło RT Games. Dreamfall Chapters pokazało się 4 lata temu. Mam tylko nadzieję, że nie okażą się to lata zmarnowane. Póki co, Draugen to mocno zachęcająca produkcja.

Premiera planowana jest na 2019 rok na PC, PS4 i Xbox One.

[Źródło:pcgamer.comyoutube.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze