Dragon Age IV - Wieści z BioWare

  • Autor: Kamila Zielińska
  • Opublikowano: 03 Grudzień 2018
  • Komentuj 1

Piękny wpis Caseya Hudsona sprawił, że jakoś lżej zleci mi oczekiwanie na Anthema. Gra praktycznie gotowa, beta startuje już po mikołajkach, a twórcy mogą przetestować swoje dziecko i pograć w domach, by zobaczyć czy faktycznie zrobili coś tak dobrego jak zamierzali. Chwila oddechu przed wytężonym wysiłkiem poprawek, które nadejdą po zamkniętej becie. To będzie bardzo intensywny czas, bo nie dość, że będzie trwała beta, to jeszcze z prawie stuprocentową pewnością możemy spodziewać się zapowiedzi Dragon Age IV i to już za 3 dni!

O tym, że gra jest w produkcji, wiadomo już od dawna. Wiele spojlerów, chociażby od aktora podkładającego głos pod komendanta Cullena z Inkwizycji znikało z sieci, wiele z nich rozchodziło się po niej przez fakt, że BioWare nie może zaprzeczać prawdziwym pogłoskom. Jeżeli ciekawi Was historia plotek i skąd mamy pewność, że DA IV jest w produkcji, to obejrzyjcie poniższy materiał. Jest to kompletny zbiór informacji, jakie można było wygrzebać o grze BW jeszcze przed wakacjami.

Dlaczego BioWare miałoby zapowiedzieć grę akurat na The Game Awards 2018? I dlaczego to będzie akurat kolejny DA?

Najlepszym dowodem jest wpis samego Caseya Hudsona. Zdecydowanie prace nad kontynuacją trwają, a informacji mamy spodziewać się w tym miesiącu, gdzie? Łatwo się domyślić, bo już od kilku dni pojawiają się pogłoski o potencjalnych zapowiedziach na TGA 2018. Skoro Anthem jest już na finiszu, nie ma żadnych przeszkód, by wreszcie wrócić do starej franczyzy. A przecież jest tyle niedopowiedzianych rzeczy, które tylko czekają na kontynuację po Inkwizycji!

If you’ve been following these blogs, or myself and Mark Darrah on Twitter, you know we’re also working on some secret Dragon Age stuff.  Dragon Age is an incredibly important franchise in our studio, and we’re excited to continue its legacy.  Look for more on this in the coming month (though I won’t tell you where to look…)

I chociaż brzmi to mega zachęcająco i wiarygodnie, niestety nie jest to potwierdzony RPG, kontynuujący historię Inkwizytora. Jakiś czas temu BW pytało, czy nie chcielibyśmy taktycznego DA. Później po Andromedzie twórcy zapowiadali, że wezwą na warsztat inne niż dotychczas projekty. Może się więc okazać, że dostaniemy coś zupełnie wystrzelonego w kosmos, albo nie daj Boże mobilkę, czego gracze już by chyba nie wytrzymali po BlizzConie. Póki co wszystko jednak wskazuje na nowego RPGa w znanym świecie, a to już początek nowego-starego BioWare na którego powrót czekaliśmy. 

Solas i Flemeth na końcu DA:I... A może raczej Fen'Harel i Mythal? 

A przecież wszyscy gracze Inkwizycji chcą wiedzieć... #wtfSOLAS.?!

[Źródło: blog.bioware.com]

Pod tym wpisem można się reklamować. Jeżeli uważasz, że stworzyłeś bardzo dobry film związany z tematem wpisu, wklej do niego link w komentarzu. Najlepsze filmy zostaną tutaj na zawsze. Zapraszamy do komentarzy. Czekamy na Wasze opinie. Do dyspozycji naszych czytelników oddajemy również forum dyskusyjne... serdecznie zapraszamy tam do rozbudowanych dyskusji i kooperacji spoleczności brodaczy!

Komentarze